Partia Pracy organizuje coroczny Think In w Maynooth

Partia Pracy zorganizuje doroczne wydarzenie Think In w hotelu Glenroyal w Maynooth w najbliższy czwartek i piątek (14 i 15 września).

Wypowiadając się przed Think In, senator z Partii Pracy Kildare South Mark Wall powiedział, że rząd musi ponownie skoncentrować swoją energię na rozwiązaniu kryzysu mieszkaniowego przed powrotem Oireachtas w przyszłym tygodniu.

Senator Wall powiedział:

– Obejmując urząd premiera w grudniu 2022 r., Leo Varadkar obiecał skupienie się na kryzysie mieszkaniowym i podjęcie działań. Od tego czasu byliśmy świadkami eksplozji bezdomności, ogólnokrajowego wzrostu czynszów i coraz większej liczby rodzin zmagających się i bojących się nadchodzącej zimy. Jednym z oczywistych miejsc, od których rząd powinien zacząć, jest podjęcie bardziej zdecydowanych działań w celu rozwiązania problemu pustostanów i zaniedbań, aby umożliwić oddanie do użytku większej liczby domów. Chociaż oficjalne dane nie doceniają prawdziwej skali problemu, wiemy, że tutaj, w Irlandii, prawie 200 000 domów (w tym sezonowych domów wakacyjnych) pozostaje pustych lub opuszczonych. Od 2016 roku pustostanów pozostaje skandalicznie 37 000 domów. W samym Kildare w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku około 126 domów komunalnych pozostaje pustych. To po prostu oburzające. To powinno nas wszystkich razić w czasie, gdy 12 847 osób jest zarejestrowanych jako bezdomne, a 150 000 pracowników pełnoetatowych w wieku 25–34 lat mieszka w domu z rodzicami. Puste i opuszczone tereny niszczą nasze miasta. W Kildare mógłbym wskazać wiele miejsc, którymi należy się zająć, aby zaradzić katastrofie mieszkaniowej i przywrócić do życia ośrodki miejskie. Nieruchomości pozostawione niezamieszkane przez dłuższy okres należy przymusowo wykupić, a władze lokalne powinny w tym celu zapewnić środki. Partia Pracy będzie skupiać się na trzymaniu nóg rządu w ogniu w związku z niepowodzeniami w mieszkalnictwie, ale także na trosce o młodych i starszych oraz na rozpaczliwej potrzebie otrzymania przez pracowników bardzo potrzebnej podwyżki. Tylko ideologia, a nie ekonomia, powstrzymuje nas od rozwiązania największych problemów naszych czasów. Partia Pracy jest w pełni zaangażowana w poprawę życia ludzi w całym kraju. Nie można przedstawiać tylko dobrych danych o PKB. Ludzie borykają się z trudnościami i nie ma czasu na dalsze opóźnienia, jeśli chodzi o mieszkania w tym kraju.

Opr. Bogdan Feręc

Źr. Partia Pracy

Photo by Dónal Kennedy on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Spółki energetyczn
Dlaczego Garda ułat