Oburzenie na zwolnienia pracowników Twittera

Irlandzcy politycy opozycyjni na wyścigi przekrzykują się, że działanie Elona Muska w kwestii zwolnień grupowych w Irlandii jest oburzające, a i wyrażają solidarność ze zwolnionymi.

Traktowanie pracowników Twittera w ten sposób jest oburzające, mówi senator Latour Party Marie Sherlock.

Rzeczniczka Partii Pracy ds. praw pracowniczych Marie Sherlock wyraziła swoją solidarność z setkami pracowników branży technologicznej, którym powiedziano, aby nie przychodzili do pracy i czekali, aż usłyszą, czy zostaną zwolnieni.

Senator Sherlock stwierdziła również, że wraz z szeregiem niedawnych ogłoszeń ze strony niektórych z największych pracodawców technologicznych i produkcyjnych w tym kraju, wskazujących na utratę miejsc pracy, bez wątpienia wywołało to dreszcz we wszystkich innych miejscach pracy w tym kraju.

Senator Sherlock jest przekonana i twierdzi:

– Sposób, w jaki pracownicy Twittera dowiadują się o swojej pracy, jest oburzający. Chociaż przywódcy polityczni szybko byli obecni na fotorozmowach za pośrednictwem Twittera, mam nadzieję, że równie szybko przypomną Twitterowi i wszystkim innym firmom o ich prawnych obowiązkach w odniesieniu do zwolnień grupowych. Pracownicy w sytuacji zwolnień grupowych mają prawo do 30-dniowego okresu wypowiedzenia i konsultacji, o czym należy powiadomić właściwego ministra. Nie jest jeszcze jasne, czy Twitter zamierza się do tego dostosować. Traktowanie pracowników przez niektóre firmy technologiczne w ostatnich dniach jest okrutne i przerażające, ale nie jest zaskakujące. Bez względu na to, ile z tych firm próbuje zamaskować rzeczywistość stosunków przemysłowych w swoich miejscach pracy za pomocą sztuczek i okleiny demokracji w miejscu pracy, trudna prawda jest taka, że ​​szacunek w miejscu pracy zaczyna się od przystąpienia pracowników do związku zawodowego. Wiele z tych firm jest zdecydowanie antyzwiązkowych i teraz widzimy dlaczego, ponieważ starają się wyrzucić lojalnych pracowników. Sposób, w jaki nowy właściciel Twittera traktuje pracowników, musi być teraz sygnałem alarmowym dla wszystkich pracowników, że w celu ochrony siebie, absolutnie kluczowe jest wstąpienie do związku. Musi być również sygnałem ostrzegawczym dla państwa, że ​​prawo do rokowań zbiorowych jest niezbędne. Sympatia ze strony rządu brzmi bardzo pusto, jeśli nie są przygotowani do podjęcia kompleksowych działań w tej sprawie. Inną dzisiejszą rzeczywistością jest to, że dwa i pół roku po sprawie Debenhams, pomimo wielu i kolejnych obietnic, rząd musi jeszcze wypełnić swoje zobowiązanie do poprawy przepisów dotyczących zwolnień grupowych w tym kraju w przypadku likwidacji. Ten konkretny problem nie ma wpływu na Twittera, ale jest tu wiele innych firm technologicznych, handlowych i hotelarskich, które teraz zmagają się z ostrymi wiatrami spowolnienia tej zimy.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Photo by Sunny Haccan on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Szpitale będą prze
Jarmark Bożonarodze