Jarmark Bożonarodzeniowy w Galway rozpocznie się znacznie wcześniej

W tym roku władze miasta Galway i organizatorzy Christmas Market Galway 2022 postanowili, że jarmark należy rozpocząć znacznie wcześniej, niż bywało to do tej pory.

Uznano, że typowy termin, więc końcówka listopada lub początek grudnia, to zbyt mało czasu, aby zaprezentować pełną ofertę mieszkańcom Galway, ale też gościom, jacy pojawiają się w okresie przedświątecznym w mieście, więc termin trzeba przesunąć o kilka tygodni. Dlatego właśnie Bożonarodzeniowy Jarmark w Galway rozpocznie się w tym roku już 11 listopada i potrwa do 22 grudnia.

Początek imprezy, wraz z uroczystym włączeniem lampek zaplanowano na piątek 11 listopada o godzinie 18:00 na Eyre Square.

W tym roku na jarmarku pojawi się ponad 50 stanowisk handlowych, będą też karuzele i ta, ciesząca się zazwyczaj największą popularnością, nazywana potocznie Diabelski Młyn, ale pojawi się też ulubiona atrakcja dzieci, więc grota Świętego Mikołaja. Do tego trzeba dołączyć liczne atrakcje artystyczno-muzyczne, ale i sporą ilość jedzenia z różnych zakątków Europy, w tym z Niemiec i Francji.

Christmas Market Galway będzie można odwiedzać od poniedziałku do środy w godzinach od 12:00 do 20:00, a od czwartku do soboty od 10:00 do 22:00. W niedzielę jarmark otwierać się będzie o godzinie 10:00, natomiast zamykać o 20:00.   

*

Na jarmarku pojawi się też, co ma miejsce od chwili utworzenia Christmas Market w Galway, jedna z firm cukierniczych, a ta ma swoją siedzibę na Wyspach Aran, położonych u wejścia do Zatoki Galway. To właśnie moja ulubiona atrakcja Jarmarku Bożonarodzeniowego, a oferuje szeroką gamę tradycyjnych irlandzkich słodkości i moją faworytkę, czyli czekoladę z whisky. Na to drobne szaleństwo zawsze sobie pozwalam, chociaż niekiedy nie jest ono aż takie drobne, bo przecież należy spróbować też nowości, a te również prezentowane są w Galway.

Więcej informacji o jarmarku znaleźć można TUTAJ>>>

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Christmas Market Galway 2022

Photo Christmas Market Galway 2022

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Oburzenie na zwolnie
Join The Local Prote