Najnowszy wniosek Sinn Féin zmarnuje czas Dáil

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Ze swoim wnioskiem w sprawie wotum nieufności dla rządu, jaki pojawi się w tym tygodniu, Sinn Féin marnuje czas Dáil potrzebny na rzeczywiste problemy, które mają znaczenie dla ludzi, powiedział minister z Fine Gael.

Minister Peter Burke stwierdził:

– Ostatni wyczyn Sinn Féin będzie całkowitą stratą czasu Dáil. Rząd i Fine Gael są całkowicie skoncentrowane na rozwiązywaniu problemów, które mają wpływ na ludzkie życie, a politycznie umotywowany wniosek Sinn Féin po prostu zabierze Dáilowi ​​cenny czas na tę pracę. Fine Gael i rząd są całkowicie skoncentrowani na wkładaniu większej ilości pieniędzy do kieszeni ludzi i obniżaniu kosztów życia. Sinn Féin toczy polityczne gry w bardzo poważnym momencie, gdy trwają prace nad wrześniowym budżetem. Wiemy, że ludzie ciężko pracują dla siebie i swoich rodzin, a rosnące koszty sprawiają, że robienie cotygodniowych zakupów, napełnienie baku samochodu i płacenie rachunków jest coraz droższe. Fine Gael przeprowadziła dynamiczną reakcję na to, obniżając podatki i podnosząc emerytury i opiekę społeczną, wprowadzając kredyt energetyczny w wysokości 200 euro, zwiększając zasiłek na powrót do szkoły i stypendia SUSI oraz środki, które wejdą w życie natychmiast w następnym budżecie. Jesteśmy teraz skoncentrowani na zmniejszeniu kosztów opieki nad dziećmi dla wszystkich rodzin, a także na obniżeniu opłat studenckich i zapewnieniu większej liczby stypendiów studenckich, aby pomóc w kosztach studiów. Będziemy nadal budować więcej domów (socjalnych, prywatnych, na wynajem i niedrogi zakup), zapewniając niższe czynsze i dając kupującym po raz pierwszy, którzy oszczędzają na depozyt, dotację w wysokości do 30 000 euro. Pomagamy w kosztach zakupu benzyny i oleju napędowego, utrzymując niską akcyzę i stale obniżając opłaty za pociągi i autobusy. Zapewnimy większej liczbie osób bezpłatną opiekę lekarza rodzinnego i obniżymy koszty leków, a także chcemy zwiększyć płatności dla emerytów, opiekunów, osób niepełnosprawnych i osób wymagających szczególnej opieki. Oczywiste jest jednak, że w Sinn Féin bardziej interesują nagrania dźwiękowe niż rozwiązania. Konsekwentnie nie proponują żadnych znaczących pomysłów, które pomogą rozwiązać którykolwiek z problemów, z którymi się borykamy. W rzeczywistości Sinn Féin stanowi zagrożenie dla postępu tego kraju. Ich antybiznesowa postawa wobec wysokich podatków wyparłaby inwestycje i miejsca pracy z Irlandii. Ten ostatni wyczyn Sinn Féin to absurdalny populizm i nie pozwolimy, aby odwrócił naszą uwagę od naszej ciągłej pracy nad sprawami, które są ważne dla ludzi. Fine Gael naciska na budżet, który sprawi, że więcej pieniędzy trafi do kieszeni ludzi i zmniejszy koszty życia dla wszystkich.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irytacja na zasiłek
Wołyń - wspomnieni

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!