Monster w Athy będzie zatrudniać

Producent napojów energetycznych poinformował, że otrzymał zezwolenie na rozbudowę swojego zakładu w Athy w hrabstwie Kildare, co oznacza też zwiększenie ilości pracowników.

Rada Hrabstwa Kildare wydała swoją zgodę, aby zakład Monster Energy zainwestował w hrabstwie w rozbudowę wytwórni napojów energetyzujących, który znajduje się w Townparks Industrial Estate w Athy, a o oznacza, że ponad dwukrotnie zwiększy się w ten sposób ilość pracowników.

Do tej pory zakład Monster Energy w Athy zatrudniał 48 osób, ale po zakończeniu rozbudowy ma ich być 100.

Monster Beverage Corporation firma AFF Ireland zajmujący się produkcją oraz dystrybucją napojów, dostarcza je do Europy, ale też na rynek bliskowschodni i afrykański, a zwiększenie irlandzkiej produkcji w Athy, pozwoli na rozszerzenie zasięgu i pokrycie zapotrzebowania na napoje energetyzujące tej firmy w większej części obsługiwanych rynków.

Projekt rozbudowy dotyczy wybudowania nowego, dwukondygnacyjnego budynku, który zastąpić ma istniejący i będzie miał powierzchnię użytkową 7495 metrów kwadratowych.

Taka rozbudowa zwiększy w dużym stopniu możliwości wytwórcze zakładu w Athy, który od wielu miesięcy zapowiadał tę inwestycję, a czekał na wydanie odpowiednich pozwoleń przez Urząd Planowania i Radę Hrabstwa Kildare.

Obecnie inwestycja będzie mogła się rozpocząć, gdyż zielone światło dały już wszystkie instytucje.

Bogdan Feręc

Źr. Independent

Photo by Christian Wiediger on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Vatican says Pope Fr
Zarabiamy więcej