Młodzież nie umie rozmawiać przez telefon

Najpopularniejszą metodą komunikacji stało się obecnie wysyłanie wiadomości, a to w poważny sposób odbija się na umiejętności prowadzenia rozmów słownych.

Ekspert ds. komunikacji powiedział, że części nastolatków brakuje obecnie wielu umiejętności społecznych, więc trzeba ich też uczyć, rozmawiać przez telefon. Zjawisko wywołane zostało, a właściwie pogłębione przez pandemię Covid-19, kiedy zamknięto całą Irlandię w domach, ograniczono relacje społeczne, czego wynikiem może być brak umiejętności prowadzenia konwersacji telefonicznych.

Kolejną sprawą jest ogromny rozwój mediów społecznościowych i komunikatorów, które zastępują rozmowy telefoniczne, a używany w nich język jest skrótowy i często używa się również symboli.

Dyrektor zarządzający Kliniki Komunikacji Eoghan Tomás McDermott powiedział:

– Pamiętam, że zwrócił się do nas pewien uniwersytet z Irlandii, aby przeprowadzić dla swoich studentów sesję szkoleniową na temat prowadzenia rozmów przez telefon. Odkryli, że wkraczają w świat korporacji i na przykład rozmawianie przez telefon jest umiejętnością, której po prostu nie posiadają. Ponieważ wielu z nich po prostu nie robiło tego wcześniej.

Eoghan Tomás McDermott dodaje, że pandemia odciska swoje piętno do tej pory, a nie tylko na młodzieży, bo wiele osób utraciło „sprawność społeczną”, więc należy podjąć działania, aby tę odzyskali.

Bogdan Feręc

Źr. NewsTalk

Photo by freestocks on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Nauczyciel pożyczan
Press Release: Zrzut