Ministerstwo Infrastruktury: Specjalna oferta dla polskich kibiców na Euro 2024 (komunikat)

– Ministerstwo Infrastruktury informuje:

PKP Intercity uruchomią dwa specjalne pociągi z Warszawy na mecze polskiej reprezentacji z Holandią i Francją, które odbędą się w Hamburgu i Dortmundzie. Cena biletu wyniesie 54,90 euro, czyli ok. 250 zł. Co ważne, kwota ta obejmuje także powrót kibiców do Polski. Przejazd z Niemiec do Polski odbywać się będzie w tym samym wagonie i na tym samym miejscu co przejazd do Niemiec. Bilety będą dostępne do nabycia w kasach biletowych, w pociągu, w serwisie e-IC oraz w aplikacji PKP Intercity. W każdym z pociągów będzie około 700 miejsc.

– Chcemy aby polscy kibice mogli bezpiecznie udać się na mecz lub do strefy kibica i mieć pewność, że po zakończeniu spotkania równie bezpiecznie wrócą do domu. Cena biletu jest bardzo atrakcyjna i jest to interesująca alternatywa dla podróży do Niemiec samochodem – powiedział minister infrastruktury Dariusz Klimczak.

Pociągi do Hamburga i Dortmundu wyruszą z Polski wieczorem w dniu poprzedzającym mecz, docierając na miejsce rano w dniu spotkania. Składy powrotne wyruszą wieczorem po zakończonych meczach, a do Polski dotrą następnego dnia rano.

– Naszym celem i misją jest odpowiadanie na potrzeby podróżnych. Dlatego przy podejmowaniu decyzji zawsze stawiamy ich na pierwszym miejscu. Nie inaczej było w przypadku uruchomienia dodatkowych pociągów na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które zabiorą kibiców na mecze naszej reprezentacji – stwierdził prezes zarządu PKP Intercity Janusz Malinowski.

Pierwszy mecz, w którym wezmą udział Polacy, odbędzie się na Volksparkstadion w niedzielę 16 czerwca 2024 r., a ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Holandii. Pociąg do Hamburga wyruszy z Warszawy Wschodniej dzień wcześniej o 21.39, z przystankami w Kutnie, Koninie, Poznaniu i Rzepinie. Przyjazd składu zaplanowano na 6.49. Wyjazd z Hamburga zaś jest przewidziany tego samego dnia na 20.57, a pociąg powrotny dotrze do Warszawy dzień później o 6.36.

Spotkanie grupowe z Francją odbędzie się 25 czerwca 2024 r. na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Skład PKP Intercity wyruszy z Warszawy Wschodniej o 21.39 w dniu poprzedzającym mecz, zatrzymując się na tych samych stacjach co pociąg do Hamburga. Przyjazd do Dortmundu zaplanowany jest na 8.41 dnia następnego. Pociąg powrotny zabierze pasażerów po meczu o 21.41, a do Warszawy dotrze o 8.47 dnia następnego.

Zwiększona liczba miejsc w pociągach do Berlina

W celu zapewnienia większej liczby miejsc podróżnym, od 14 czerwca br. PKP Intercity będą gotowe wzmacniać dodatkowymi wagonami pociągi do Berlina, jadące z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Przemyśla, Wrocławia i Poznania, a także powrotne składy ze stolicy Niemiec.

Więcej szczegółów na stronie internetowej PKP Intercity.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mpg/ mhr/

Image by Michal Jarmoluk from Pixabay

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Felieton sobotni Jan
Piromania to zaburze