Minister O’Gorman w Polsce

W ostatnich dniach Polskę odwiedził minister ds. dzieci i młodzieży, równości i integracji Roderick O’Gorman.

Program wizyty był rozbudowany, a spotkania miały wieloraki charakter, w tym dotyczyły wsparcia, jakiego Polska udziela Ukrainie. Minister O’Gorman w towarzystwie Jego Ekscelencji ambasadora Republiki Irlandii w Polsce Patricka Haugheya odbył wizytę w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, spotkał się z organizacjami pozarządowymi i społecznymi, co też łączyło się z działaniami na rzecz wsparcia udzielanego Ukrainie.

Minister ds. równości i dzieci rozmawiał także z osobami, które działają w zakresie wsparcia społeczności LGBT+, a podczas tej części wizyty rozmawiano m.in. o równości w małżeństwie, mowie nienawiści oraz o prawach osób trans płciowych.

Jak dodał minister O’Gorman, spotkał się również z przedstawicielami polskiego rządu i przeprowadził interesującą rozmowę z sekretarz stanu panią Anną Schmidt.

Minister Roderick O’Gorman:

– Podejście Polski do sprawy LGBTI+ poruszyłem następnie bezpośrednio z sekretarz stanu Anną Schmidt w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, a także omówiłem problematykę niepełnosprawności i ukraińską.

Po rozpoczęciu swojej misji w Polsce, od dobrej strony pokazał się również irlandzki ambasador Patrick Haughey, który żywo interesuje się sprawami naszej ojczyzny, ale i rozpoczął też działania na rzecz zbliżenia, w tym gospodarczego obu państw. Ostatnio Jego Ekscelencja gościł w Łodzi, a z doświadczenia wiem, że bo interesujące miasto, które ma wiele do zaoferowania w różnym zakresie, więc może te odwiedziny będą owocne zarówno dla mojego rodzinnego miasta, jak i współpracy międzynarodowej.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter Roderick O’Gorman / Patrick Haughey

Zdj: @rodericogorman / @IEAmbPoland

 

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poland-Ukraine energ
Idzie nowe. „Ale t