Meteorolodzy mówią o przyjemnych temperaturach

Z dnia na dzień odczuwać będziemy wzrosty temperatur, mówią meteorolodzy z Met Éireann, a już w tym tygodniu dzienne wskazania powinny przekraczać 20 stopni Celsjusza.

W najbliższych dziesięciu dniach, a z całą pewnością siedmiu, aura poprawi się na tyle, że będzie można mówić o przyjemnych warunkach pogodowych. Met Éireann potwierdził więc swoje wcześniejsze przewidywania, że temperatury wzrosną, a i utrzymywać się będą w zakresie temperatur wyższych.

Oznacza to, że będziemy mieli niekiedy wskazania sięgające 22, a nawet 23 stopni Celsjusza, chociaż większość kraju doświadczać będzie wzrostów temperaturowych do 20 stopni.

Pogoda w ujęciu ogólnym ma być mieszana, z przelotnymi opadami deszczu, jednak meteorolodzy nie spodziewają się jakichś dramatycznych zjawisk pogodowych, więc zapowiedzieli, że będzie to raczej łagodny i spokojny tydzień.

W najbliższych dniach będziemy mieli również do czynienia z całkiem sporą dawką nasłonecznienia, a i wiatr nie powinien być dokuczliwy, więc można użyć stwierdzenia, że w Irlandii zagościło babie lato.

Podobne przewidywania są na kolejne 10 dni, chociaż Met Éireann zapowiedział, że potwierdzi to dopiero w końcówce tego tygodnia, kiedy będzie więcej pewności, jaki ma być przyszły tydzień.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Mike Benna on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS: