Mantra Fine Gael zaczyna być wyznacznikiem drogi tej partii

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

– Opozycję bardziej interesuje chaos i podział niż rozwiązywanie problemów –

Fine Gael i rząd są całkowicie skoncentrowane na wkładaniu większej ilości pieniędzy do kieszeni ludzi i zmniejszaniu kosztów życia, w przeciwieństwie do przekształcania Dáil w cyrk, jak robi to Sinn Féin, powiedział poseł Fine Gael w Dáil.

W związku z trwającymi pracami nad wrześniowym budżetem mającym pomóc w pokryciu kosztów utrzymania i rosnącej inflacji, poseł Brendan Griffin powiedział, że sugerowana popularność Sinn Féin wpadła do ich głów i są teraz bardziej zainteresowani upadkiem rządu i wywołaniem wyborów powszechnych, niż czymkolwiek innym.

Brendan Griffin:

– Sinn Féin, jak zawsze, koncentruje się na zdobywaniu punktów politycznych, próbując wprowadzić chaos do parlamentu. Sinn Féin stara się dzielić ludzi i społeczności oraz malować swoich przeciwników politycznych jako obojętnych lub pozbawionych kontaktu. To surowa populistyczna strategia, która zadziałała dla nich na krótką metę, ale zostanie wykryta. Ich przyszłotygodniowy wniosek jest głuchy na Irlandię, która zmaga się obecnie z licznymi wyzwaniami. Zamiast pomagać w trybie rozwiązania, Sinn Féin przeszła przed letnią przerwą w tryb cyrkowy. Czy oni naprawdę myślą, że ludzie chcą, aby rząd upadł przy tym wszystkim, co się teraz dzieje? Myślę, że popełnili tu żenujący błąd strategiczny. Ten ruch jest bezużyteczny. Nie wnosi absolutnie nic do walki z rosnącymi kosztami życia i inflacją. Nie robi nic dla mieszkalnictwa. Nie daje nic dla naszych ciągłych wysiłków z wojną ukraińską i trudną sytuacją ludzi, którzy próbują zapłacić za paliwo, aby dostać się do pracy. Nie pomaga w codziennych sprawach, takich jak powrót do szkoły, gdzie w tym tygodniu rząd zapewnił dalsze wsparcie. Nie robi nic, aby rozwiązać jeden problem, z którym codziennie spotykają się ludzie w całym kraju. Wiemy, że ludzie ciężko pracują dla siebie i swoich rodzin, a rosnące koszty sprawiają, że robienie cotygodniowych zakupów, napełnianie samochodu i płacenie rachunków jest coraz droższe. Fine Gael przeprowadziła dynamiczną reakcję na to, obniżając podatki i podnosząc emerytury i opiekę społeczną, kredyt energetyczny w wysokości 200 euro, zwiększając zasiłek szkolny i stypendia SUSI oraz środki, które wejdą w życie natychmiast w następnym budżecie. Ludzie przejrzą ten wniosek, a także wyczyny kaskaderskie Sinn Féin, hipokryzję i rażący populizm.

*

Skomentowałbym słowa posła, ale mam obawy, że po ich publikacji, mógłbym zostać pociągnięty do odpowiedzialności cywilnej, więc pozostawiam te bajania bez komentarza.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
To minister Darragh
Moja ocena przyszło

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!