Loty mogą być opóźnione

Jak zapowiadają linie lotnicze, z powodu silnego wiatru może dochodzić do kolejnych opóźnień startów i lądowań samolotów.

Zapowiedzi płyną właściwie ze wszystkich linii lotniczych, które na swoich stronach internetowych zamieściły stosowne informacje, a tak samo mówi największy irlandzki operator, czyli Ryanair.

Wg Ryanair, problemy powodowane przez wiatr mogą być odczuwalne jeszcze dzisiaj i prawdopodobnie przez część czwartku, ale nie można powiedzieć, że i początek weekendu minie w zakresie podróży lotniczych spokojnie.

Opóźnienia są możliwie zarówno w Dublinie, jak i na lotniskach w Cork oraz Shannon, bo prawie na całej wyspie występują obecnie silne podmuchy wiatru.

Jak podaje Met Éireann, nie jest w stanie z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że wiatr dzisiaj lub jutro osłabnie w sposób znaczący, gdyż przesuwający się w okolicy Irlandii ogon huraganu Lee, jest nieprzewidywalny. Może więc jeszcze przez jakiś czas kształtować pogodę na wyspie, co skutkować będzie silnym i porywistym wiatrem. Meteorolodzy spodziewają się jednak, że jutro po południu, siła wiatru powinna się znacznie obniżyć, więc i będzie miała znikomy wpływ na zaplanowane loty.

Linie lotnicze operujące z Irlandii zalecają pasażerom, aby przed wyjazdem na lotnisko, sprawdzali na stronach internetowych przewoźników informacje dotyczące statusu lotów.

Bogdan Feręc

Źr. The Liberal

Photo by Ashim D’Silva on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Gotówka ma być prz
Posiedzenie Dáil ro