Linie lotnicze muszą dbać o pasażerów

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

To wynika z korespondencji, jaka wyszła z Departamentu Transportu i Komunikacji, a minister Eamon Ryan i wiceminister Hildegarde Naughton zwrócili się w liście do przewoźników, aby przygotowali odpowiednie plany, które pozwolą na utrzymanie dotychczasowej ilości lotów i sprawną obsługę pasażerską.

Minister Ryan podkreślał znaczenie utrzymania usług na wysokim poziomie, ale i zaznaczył, że ważne jest, aby realizować istniejące rozkłady lotów, więc również przewoźnicy powinni mieć plany awaryjne i wrażać je, o ile zajdzie taka potrzeba. Departament Transportu w podobnych słowach zwrócił się też do partnerów linii lotniczych, którzy zajmują się obsługą naziemną, że i oni powinni mieć odpowiednie zabezpieczenia, żeby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, co również wpływa na komfort podróży.

Minister Ryan i wiceminister Hildegarde Naughton napisali list do linii lotniczych i firm kooperujących, aby upewnić się, czy zapewniają i zapewniać będą usługi wystarczające, żeby klienci dublińskiego portu lotniczego byli usatysfakcjonowani, powiedziała rzeczniczka Departamentu Transportu.

Linie lotnicze, w tym te największe zapewniły, iż robią wszystko, aby sprostać wymaganiom klientów, ale i utrzymać ilość połączeń na poziomach, jakie zaplanowane zostały wcześniej, chociaż zdarzają się wciąż pewne zakłócenia, w tym opóźnienia lotów i problemy z odnalezieniem bagażu. W takiej sytuacji jest m.in. linia Emirates, która stwierdza, iż obserwuje się niekiedy opóźnienia odlotów z lotniska w Dublinie, ale wciąż realizuje wcześniejszą siatkę połączeń. Emirates robią też wszytko, aby zminimalizować zakłócenia i świadczyć obsługę pasażerską na najwyższym poziomie.

W tej sprawie wypowiada się też zarząd DAA, agencji z udziałem państwowym, która obsługuje lotnisko w Dublinie, a w komunikacie twierdzi się, że lotnisko ​​pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi liniami lotniczymi i dostawcami usług, a także ministrem Ryanem oraz wiceminister Naughton, aby zapewnić najlepsze z możliwych usługi pasażerskie.

DAA dodaje, że wprowadzone w maju tego roku plany awaryjne, pozwoliły na poprawę obsługi pasażerów.

Bogdan Feręc

Źr: Sunday Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Firmy jeszcze nie wy
Rynek pracy blokowan
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.