Liczy się cena, a nie marka

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Większość klientów z Irlandii jest obecnie znacznie mniej lojalna wobec ulubionych marek, niż było to jeszcze dwa lata temu, wybierają tańsze zamienniki, a powodem jest inflacja.

Firma ServiceNow przeprowadziła badanie, w którym udział wzięło 1000 osób, a w tej okazało się, że 82% respondentów zdecydowała się na zakup tańszych zamienników, zamiast kupić produkt ulubionej marki. Dla połowy badanych potrzeba przystępności cenowej, była powodem decyzji o zakupie tańszego produktu, niż lojalność wobec marki, 84% respondentów powiedziało, że wydają obecnie więcej pieniędzy, a dzieje się ta ze względu na rosnące ceny.

23% badanych dodaje, że wykorzystuje obecnie kryzys kosztów utrzymania do „testowania” innych marek, ale skłaniają się również do zmiany przyzwyczajeń w zakresie usług, które niekiedy mogą być tańsze, o ile świadczone są przez usługodawców lokalnych.

Klienci zainteresowani są również spersonalizowanymi rabatami, ponieważ chcą obniżyć koszty, a prawie 90 procent uważa to za ważne. 81 procent stwierdziło, że przed zakupem interesuje się próbkami różnych marek.

Około 61% uznało też, że wynagrodzenie jest najważniejszym czynnikiem w ich życiu zawodowym.

Badanie wykazało, że konsumenci z Irlandii są również jednymi z najbardziej świadomymi w kwestii bezpieczeństwa danych i uznane to zostało za najważniejszy czynnik w kontaktach z firmą przez 78 proc. ankietowanych. Osoby w wieku powyżej 55 lat były najbardziej świadome bezpieczeństwa swoich danych osobowych, a następnie były to osoby w wieku 35-54 lata.

Niezależnie od rozwoju sztucznej inteligencji, co ma miejsce w ostatnich miesiącach, irlandzcy konsumenci woleli mieć bezpośrednie kontakty z przedstawicielami obsługi klienta, a tylko 10 procent mówi, że woli rozmowy na czacie, natomiast 37% preferuje e-mail.

Wiceprezes działu prawnego ServiceNow Mark Cockerill powiedział:

– Marki nie powinny i nie mogą konkurować wyłącznie ceną – to nie jest zrównoważone dla biznesu. Zamiast tego muszą przyjrzeć się temu, co jest najważniejsze dla klientów poza ceną: higienie bezpieczeństwa i możliwości zapewnienia wsparcia, które szybko rozwiązuje problemy klientów.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Clark Street Mercantile on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Over 10,000 civilian
Wzrosły ceny nowych

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!