Koniec z płatnościami gotówką

Papierowy pieniądz zakorzenił się w naszej świadomości bardzo głęboko i tę formę rozliczeń uważa się za dającą wiele swobody, ale co jakiś czas możemy się dowiedzieć, że niektóre firmy odchodzą od tego typu rozliczeń.

Rząd Republiki Irlandii w oficjalnym komunikacie zagwarantował, iż chce utrzymania płatności gotówkowych w kraju, co jednak nie wpłynęło w żaden sposób na operatora punktów badań technicznych pojazdów i podjął on decyzję o zakończeniu rozliczeń gotówkowych.

Oznacza to, że za badanie NCT wkrótce nie będzie można już płacić gotówką, a wyłącznie formami elektronicznymi, więc kartą płatniczą, przelewem pocztowym i temu podobnymi.

Zapowiedź spotkała się z ogromną falą nieprzychylnych komentarzy pod adresem NCT, a i wypominano, że zamiast wycofywać się z przyjmowania gotówki, operator powinien zlikwidować kolejki do badań technicznych.

Krytycy tego rozwiązania dodawali, że to godzi w ich wolność do posługiwania się w rozliczeniach z NCT gotówką, a może być też naruszeniem przepisów.

Zgodnie z prawem, w Irlandii dostępne są różne metody płatności, więc właśnie gotówkowa, elektroniczna, zbliżeniowa, z wykorzystaniem czeków i przelewów, a żaden podmiot prowadzący działalność gospodarczą nie ma możliwości odmówić przyjęcia zapłaty w rekomendowanej przez przepisy formie.

Bogdan Feręc

Źr. The Liberal

Photo Google Maps

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Przewoźnik promowy
Po Dublinie będą c