Kierowcy zapłacą jeszcze więcej

W najbliższą sobotę wchodzi w życie jedna z podwyżek opłat drogowych, która podniesie opłaty za korzystanie z autostrad.

Na tym jednak się nie skończy i bardzo prawdopodobna jest kolejna podwyżka opłat, która może zacząć obowiązywać już od stycznia przyszłego roku.

Od soboty opłaty drogowe wzrosną o ok. 10%, jednak podobnej podwyżki trzeba oczekiwać również w pierwszym miesiącu 2024 roku, co ma być zgodne z harmonogramem, jaki nakreślili właściciele płatnych dróg w kraju.

Już wcześniej posłowie i senatorowie zgłaszali, że to bardzo zła decyzja zarządców dróg, ponieważ podnoszą koszty przejazdów w okresie kryzysu kosztów utrzymania, co w wyraźny sposób wpływać będzie na osoby dojeżdżające do pracy własnymi samochodami.

Najwięcej do powiedzenia w tej sprawie miała opozycja w irlandzkim parlamencie, ale też posłowie i senatorowie koalicji. Istotne jest również, że swój sprzeciw w zakresie podwyżek opłat drogowych wyrażali także radni, przede wszystkim z obszarów wiejskich, gdzie większość mieszkańców porusza się po drogach własnymi samochodami.

Nie wpłynęło to jednak na zmianę postępowania zarządców dróg płatnych oraz autostrad, którzy pozostali przy swojej decyzji.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo by Ridham Nagralawala on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: