Katar 2022 w Irlandii

Mistrzostwa Świata FIFA Katar 2022 rozpoczną się jutro, jednak nie ujrzymy na nich drużyny Irlandii, ale nie oznacza to, że tutejsi fani piłki nożnej, nie będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty pubów.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozpoczną się 20 listopada i trwać będą do 18 grudnia, a zmierzą się między sobą 32 drużyny w 64 meczach. Te natomiast transmitowane będą na całym świecie, więc również w Irlandii i na kibiców liczą właściciele pubów, które zwyczajowo dają możliwość oglądania wydarzeń sportowych.

Wiele irlandzkich pubów od Dublina po Galway i od Letterkenny po Cork już teraz kusi swoją ofertą, a do oglądania zmagań piłkarzy zaprasza społeczność międzynarodową, która mieszka w Irlandii.

Puby spodziewają się, że największą grupę klientów stanowić będą kibice z Brazylii i państw Ameryki Południowej, a tłumy przyciągnie zapewne pierwszy mecz Mistrzostw, by następnie duża ilość fanów piłki możnej zaczęła pojawiać się w finałach. W Irlandii przebywa też całkiem spora ilość obywateli Meksyku, więc i oni są na celowniku pubów, czyli również oni będą grupą docelową, do jakiej kierowana jest oferta sportowa i nie tylko lokalnych pubów.

Nie zapomina się o Polonii, bo to nadal największa grupa imigrantów, więc i w dniach naszych rozgrywek puby reklamować mają te wydarzenia i zapraszać do siebie polskojęzycznych gości, a i na tym się nie kończy, gdyż liczy się również, iż fani Gaelic football, zjawią się w dużej ilości i kibicować będą drużynom swoich zagranicznych znajomych oraz przyjaciół.

Transmisje z meczów mają być od jutra stałym elementem, jaki zagości w wielu pubach w Irlandii, a z pierwszych informacji wynika, że na mecze finałowe Mistrzostw Świata w Katarze, miejsca w pubach są już w dużej ilości zarezerwowane i wszyscy dokonujący rezerwacji spodziewają się, że to ich drużyna wygra cały turniej.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Fachry Zella Devandra on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
'We should have list
Inflacja a Black Fri