Irlandzkie lato w pełni

Po Irlandii nigdy nie można było się spodziewać specjalnie atrakcyjnych warunków pogodowych, więc tak samo będzie i w tym tygodniu.

Jak zapowiada Met Éireann, w tym tygodniu słupki termometrów wskazywać będą wartości w okolicach 15 – 16 stopni Celsjusza, chociaż będą też miejsca jeszcze cieplejsze z 17 kreskami.

Będzie natomiast sporo deszczu, który jest potrzebny w rolnictwie, ale będzie go w najbliższych dniach na tyle dużo, że i rolnicy raczej będą narzekać.

Ważne jest, że prognozy na najbliższe dni, nie są zbyt optymistyczne, o ile ktoś wymarzył sobie gorący początek wakacji w Irlandii, a to za sprawą niżu atlantyckiego, który kształtować będzie pogodę w kraju przez pięć do siedmiu dni.

Powiało też optymizmem, bo Met Éireann jest zdania, iż lato jeszcze się nie rozpoczęło, więc nadejdzie i jeszcze zobaczymy w lipcu oraz sierpniu słońce, ale synoptycy nie dodają, czy tego słońca będzie dużo, czy może będziemy mieli tylko jego przebłyski.

Większość tygodnia z chmurami, opadami i temperaturą do 16 stopni, a aura ma być nadzwyczaj niepewna. Obecnie w okolicach irlandzkiej wyspy dominują fronty niskiego ciśnienia, co oznacza, że pogoda raczej nie będzie najlepsza, ale zmienić ma się dużo już od przyszłego tygodnia. Wtedy właśnie pojawić ma się lato, o ile nic się nie zmieni w układach barycznych i do Irlandii dotrze ciepłe powietrze znad Afryki, a i chmur ma być znacznie mniej.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ukraińcy odrzucają
Rząd musi działać