Ukraińcy odrzucają oferty zakwaterowania

Minister do spraw dzieci, niepełnosprawnych, równości i integracji z Partii Zielonych powiedział, że ukraińscy uchodźcy, coraz częściej odrzucają oferty zakwaterowania.

To z kolei kazało departamentowi kierowanemu przez Roderica O’Gormana stworzyć przepisy, iż odrzucić mogą jedynie jedną propozycję zakwaterowania, czyli kolejna powinna zostać przyjęta. Ta zmiana polityki wobec ukraińskich uchodźców wojennych wynika z rosnącej ilości odmów, jakie pojawiają się w ostatnim czasie, a władze lokalne zaczęły informować ministra o zjawisku na dużą skalę.

Minister O’Gorman powiedział:

– Ukraińscy uchodźcy, którzy odmówią zakwaterowania, będą musieli skorzystać z drugiej oferty zakwaterowania.

Jednocześnie szef departamentu ds. dzieci, niepełnosprawnych, równości i integracji stwierdził, iż należy poszerzyć zakres zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy, a także oferować im mieszkania odpowiadające potrzebom.

Roderic O’Gorman:

– W pewnych okolicznościach oznacza to, że jakość zakwaterowania nie jest taka, jak byśmy chcieli, ale reagujemy na sytuację wojenną. Musieliśmy teraz wprowadzić politykę odmowy, w ramach której Ukraińcy mogą odrzucić pierwszą ofertę zakwaterowania, ale potrzebujemy, aby przyjęli drugą.

Źródła rządowe podkreślają, że napływ Ukraińców do Irlandii nie ma wpływu na lokale socjalne, na które czekają rezydenci i stali mieszkańcy Irlandii, gdyż uchodźcy zakwaterowani w hotelach.

*

A czego może wymagać od irlandzkich władz np. Polak?

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Dublińskie lotnisko
Irlandzkie lato w pe