Irlandzkie firmy mają coraz więcej obaw

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Problemy, z jakimi muszą mierzyć się obecnie irlandzkie przedsiębiorstwa, są obecnie dwa, a te uważa się za najważniejsze dla prawidłowego funkcjonowania firm w obecnym stanie gospodarki.

Do tych należą inflacja, ale też niedobory talentów, czyli fachowców i specjalistów, a wynika to z badania przeprowadzonego wśród szefów firm i wyższej kadry kierowniczej. Badanie przeprowadzone przez firmę prawniczą Mason Hayes & Curran oraz Irlandzki Instytut Zarządzania, wykazały, że 85% firm uważa, że ​​wyższe koszty, czyli inflacja, będzie miała największy wpływ na ich działalność w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Z ogółu respondentów 40% uważa, że ​​inflacja jest ich największym wyzwaniem, podczas gdy prawie 30% twierdzi, że ​​ich głównym problemem będzie personel.

Martin Kelleher partner korporacyjny w Mason Hayes & Curran powiedział:

– Podkreśla to szereg wyzwań, przed którymi stoją firmy w postcovidowym środowisku. Wyraźnie widać także, że coraz większe koszty biznesowe i walka o talenty, zarówno pod względem rekrutacji, jak i utrzymania, są kluczowymi problemami, przed którymi stoją firmy.

Wśród menadżerów i osób zarządzających firmami panuje też przekonanie, iż można poradzić sobie z brakami kadrowymi, ale potrzebne będą do tego fuzje przedsiębiorstw. Prawie 40% odpowiadających na pytania stwierdziło, że fuzje i przejęcia będą sposobem na pozyskiwanie talentów w nadchodzących 12-24 miesiącach, w porównaniu do zaledwie 23% takich opinii, jakie wyrażano rok temu.

54% odpowiadających stwierdziło, że transakcje będą w dużej mierze napędzane przez „potrzeby rynku”, a w innym miejscu ponad 70% respondentów odpowiedziało, że wzrost podatku dochodowego od osób prawnych do 15% nie będzie miał istotnego wpływu na przedsiębiorstwa, chociaż 20% spodziewa się, że wpłynie on na bezpośrednie inwestycje zagraniczne.

Tymczasem dziewięć na dziesięć firm jest przekonanych, że praca zdalna miała pozytywny wpływ na społeczeństwo, a ponad 70% firm inwestuje obecnie znacznie więcej w swoje kanały cyfrowe.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Historycznie wysoka
W kraju muszą powst

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!