DlaHandlu.pl: Tesco zabezpiecza żywność przed kradzieżą

Tesco zwiększy środki bezpieczeństwa w swoich sklepach. Jak podaje sieć, coraz więcej klientów zmaga się z inflacją i rosnącymi kosztami życia, co przekłada się na wzrost liczby kradzieży.

Prezes Tesco, John Allan, powiedział, że kupujący zobaczą dodatkowe znaczniki bezpieczeństwa na żywności. Detalista zatrudni również dodatkowych pracowników ochrony. 

Tesco: Kradzieże w sklepach to duży problem

– Kradzieże w sklepach to problem, a policja nie jest skłonna nam pomagać w takim stopniu, w jakim tego potrzebujemy. Nie sympatyzuję ze złodziejami, ale rozumiem zdesperowanych ludzi, którzy czasami podejmują desperackie środki, gdy dosłownie nie mają już pieniędzy – powiedział szef Tesco.

Tesco będzie musiało podnieść ceny

Allan powiedział również, że Tesco będzie musiało przerzucić wyższe ceny dostaw na klientów, choć opiera się podwyżkom ze strony dostawców tak długo, jak rozsądnie może. Dodał, że jeśli dostawcy staną w obliczu znacznego wzrostu kosztów, prędzej czy później wzrost cen będzie musiał zostać przeniesiony na sklep spożywczy, a następnie na konsumenta.

– Widzimy naszą misję w tym kryzysie. Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc naszym kupującym przejść przez inflację – dodał.

Według Allana trzy czwarte klientów Tesco jest zaniepokojonych inflacją. Dodał, że liczba ta rośnie z każdym miesiącem.

Źródło: dlahandlu.pl

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Alkohol a rak. Co wa
Jerzy Kropiwnicki: j