Czy Dublin Airport sobie z tym poradzi?

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Już w przyszłe lato z Dublina udostępnionych ma być miliony dodatkowych miejsc w samolotach, a to oznacza też znacznie większą ilość podróżnych.

Obecnie linie lotnicze operujące ze stołecznego lotniska zapowiadają, że uruchamiać będą w przyszłym roku kolejne trasy, zwiększą ilość lotów, a miejsc w ich maszynach dla pasażerów będzie o ponad 4 miliony więcej. Linie lotnicze, jakie działają w Irlandii, spodziewają się też, że w roku przyszłym praktycznie powróci normalność w podróżowaniu i ilość pasażerów korzystających z samolotów będzie prawie taka sama, jak miało to miejsce przed pandemią.

To z kolei duże wyzwanie dla DAA, czyli zarządcy portu lotniczego w Dublinie, gdyż wcześniej obserwowano duże problemy związane z obsługą pasażerską, co wymusiło na lotnisku podjęcie natychmiastowych działań, aby przywrócić do pracy większość załogi, jaka zatrudniona była przed lockdownami.

Jak wskazują ostatnie informacje, sytuacja na lotnisku nie jest jeszcze idealna, jednak większość odpraw odbywa się bez opóźnień, a te zdarzają się jedynie w okresach zwiększonych ilości podróży. Zapowiedzi linii lotniczych operujących z lotniska w Dublinie to też sygnał dla zarządców portu, iż muszą przygotować się do obsługi większej ilości pasażerów i oni, bo zwiększenie miejsc w samolotach, to również znacznie większa ilość podróżnych, jacy przewijać się będą przez dublińskie terminale.

DAA zareagowało prawie natychmiast na zapowiedzi przewoźników i ogłosiło nabór na wiele stanowisk pracy na lotnisku, a tę mogą znaleźć m.in. osoby, które dokonywać będą odpraw bezpieczeństwa  i odpraw bagażu, ale i szeroko pojęty personel techniczny. DAA spotkać się ma w najbliższym czasie z firmami, jakie świadczą na rzecz lotniska różnego typu usługi, by i one przygotowały się odpowiednio do kolejnego sezonu letniego, co pozwoli na sprawne działanie lotniska.


Zwiększonego i to znacznie ruchu pasażerskiego można spodziewać się w przyszłym roku już od kwietnia, ale widoczne ma to być bardzo wyraźnie w maju, bo wtedy przewoźnicy oferujący loty z i do Dublina, rozpoczną zwiększanie ilości lotów, a chcąc zdobyć klientów, kusić ich będą ofertami promocyjnymi.

Zapowiedzi o większej ilości miejsc pasażerskich przesłano do DAA z większości firm przewozowych, jakie pojawiają się na dublińskiej płycie lotniska, więc również z rodzimych, w tym taką informację ujawnił Ryanair, Aer Lingus, Emerald Airlines oraz linie Hainan Airlines, które planują uruchomić ponownie loty do Pekinu.

Latem 2023 roku w Dublinie dostępnych będzie 30,1 miliona miejsc pasażerskich, co oznacza wzrost o 4,4 miliona miejsc.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Gerrie van der Walt on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rady nie mają miesz
Szczepionki Covid-19
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.