Cork wzbogaci się o linię tramwajową

Luas zapowiedział, że przygotowuje się do utworzenia trasy tramwajowej w Cork, a jej dokładna trasa ogłoszona zostanie niebawem.

Wg Luas, konieczny stał się rozwój linii tramwajowej w Cork i rozwój korytarza szybkiego transportu zbiorowego ze wschodu na zachód, co było długoterminowym celem dla tego miasta. Obecnie zapadły już decyzje o budowie torowiska, ale lokalizacja utrzymywana jest jeszcze w tajemnicy, gdyż prowadzone są ostatnie konsultacje.

Jak zapowiada Luas, dokładna trasa ogłoszona zostanie w lipcu tego roku, a tuż po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń, rozpoczną się prace przy budowie torów i infrastruktury niezbędnej do prawidłowego działania tej linii.

Początkowy koszt budowy określono na 1 mld €, chociaż dodaje się, że całkowity koszt budowy wynieść może nawet dziesięć razy więcej, a linia, o której mowa, oddana zostanie do użytku dekadę później, niż mówiły o tym pierwotne plany.

Proponowana trasa, chociaż nadal niepotwierdzona, przebiegać będzie w Cork od Ballincollig na zachodnich obrzeżach miasta do Mahon Point po wschodniej jego stronie.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo CC BY-SA 2.0 William Murphy

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Intel zbuduje fabryk
Ostrzeżenie o glona