Cieplejsze i zdrowsze placówki opieki nad dziećmi w drodze z 10 mln euro dotacji na modernizację

Minister Partii Zielonych Roderic O’Gorman ogłosił „Dotację na cegiełki na poprawę”. Dotacje w wysokości od 35 000 do 75 000 euro będą dostępne dla kwalifikujących się opiekunów do dzieci na modernizację obiektów poprzez modernizację i prace związane z zieloną energią.

Jest to część szerszego programu Building Blocks Capital dla wczesnego uczenia się i opieki nad dziećmi w ramach Narodowego Planu Rozwoju.

Minister ds. Dzieci Roderic O’Gorman TD powiedział;

– Te stypendia znacznie poprawią środowisko uczenia się wielu dzieci. Ważne jest, aby nasze placówki opieki nad dziećmi odniosły korzyści z inwestycji rządowych w modernizację budynków i zwiększenie efektywności energetycznej. Ten program ma wiele zalet. Tworzy ciepłe, zdrowe przestrzenie dla dzieci, zmniejsza koszty dla dostawców i pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Rzeczniczka Partii Zielonych ds. edukacji, senator Pauline O’Reilly dodała;

– To naprawdę ważna dotacja dla sektora opieki nad dziećmi. W tych obiektach nasze dzieci spędzają wiele godzin w ciągu dnia i bardzo ważne jest, aby lokale były energooszczędne. Pomoże to zapewnić ciepłe i zdrowe środowisko dla dzieci przez cały dzień, a także zmniejszy koszty ogrzewania i energii dla dostawców, co jest bardzo mile widziane. Partia Zielonych chce, aby Irlandia była najlepszym krajem w Europie do wychowywania dzieci. Zapowiedź jest częścią podejścia do osiągnięcia tego celu, wraz z cięciami kosztów opieki nad dziećmi, o które apelujemy budżecie.

Ten schemat składa się z dwóch części – pasma zielonej energii i pasma modernizacji.

W ramach komponentu Zielona Energia zapewnione zostaną dotacje na zwiększenie efektywności energetycznej i wykorzystania odnawialnych źródeł energii tam, gdzie to możliwe. Może to obejmować, tam gdzie to możliwe, instalację paneli słonecznych, pomp ciepła, izolację i środki ochrony wody.

Mają one na celu spełnienie rządowego programu działań na rzecz klimatu, którego celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 51% do 2030 r. i osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 r.

Obszar Retrofit zapewni dotacje na usługi wymagające ulepszeń. Może to obejmować prace kuchenne i remonty, poprawę wyposażenia łazienek i urządzeń czyszczących, naprawę dachu i modernizację podłóg.

Ci, którzy kwalifikują się, mogą złożyć wniosek w IV kwartale 2022 r., a wybrani kandydaci zostaną poinformowani na początku 2023 r.

Opr: Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Green Party

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Program wsparcia pł
Gdynia pierwszym w P