„Brytyjski rząd powinien zakończyć lekkomyślne groźby i pracować nad znalezieniem rozwiązań”

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Poseł Sinn Féin z Irlandii Północnej John Finucane powiedział, że brytyjski rząd powinien zakończyć swoje lekkomyślne jednostronne działania i wrócić do stołu negocjacyjnego z Unia Europejską. 

Poseł z Północnego Belfastu powiedział:

– Jednostronne działania rządu brytyjskiego w podważaniu traktatu międzynarodowego i prawa międzynarodowego nieuchronnie doprowadziły do ​​punktu, w którym Komisja Europejska podjęła w odpowiedzi odpowiednie kroki. Torysi nieustannie pracowali nad podważeniem Protokołu Irlandzkiego, który tworzy możliwości inwestycyjne i miejsca pracy, jednocześnie dając osłonę DUP w celu zablokowania tworzonego kierownictwa w czasie, gdy pracownicy i rodziny zmagają się z rosnącymi kosztami utrzymania. Zamiast współpracować z Komisją Europejską brytyjski rząd kontynuuje lekkomyślne działania, które są nie tylko sprzeczne z najlepszymi interesami ludzi i przedsiębiorstw na Północy, ale sprzeciwia się większości ludzi, firm i posłom w Zgromadzeniu Stormont. Nadszedł czas, aby rząd Wielkiej Brytanii wrócił do stołu negocjacyjnego i zaangażował się w rozmowy w dobrej wierze z Komisją Europejską, aby zapewnić pewność i stabilność oraz zapewnił, że firmy mogą nadal korzystać z dostępu zarówno do jednolitego rynku UE, jak i rynku brytyjskiego.

*

Panie pośle, a może tak na początek, skoro możecie zasiadać w Westminsterze, bo startujecie, jako Sinn Féin w wyborach do brytyjskiego parlamentu i zdobywacie mandaty, zasiądziecie w swoich ławach, by głos Sinn Féin znaczył też coś w Izbie Gmin oraz Izbie Lordów?

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Lisa Smith skazana z
Minister McGrath pub
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.