Bomba, która zniszczy Sinn Féin?

Mogłoby się wydawać, że jedynym ugrupowaniem politycznym w Irlandii, które nie jest targane wewnętrznymi sporami, stało się w ostatnich latach Sinn Féin, ale tak nie jest i niebawem może się okazać, że i ta partia ma swoje problemy, a są głęboko skrywane.

Nie jest wykluczone, że jeszcze przed świętami i Sinn Féin i sama Mary Lou McDonald będzie musiała zmierzyć się z demonami, jakie zostaną ujawnione, co w tajemniczym wpisie na Facebooku zapowiada radna Janice Boylan. Pani radna nie należy do Fine Gael, nie jest też członkinią Fianna Fáil, a i nie można powiedzieć, iż przynależy do innej mniejszej partii, bo od lat reprezentuje Sinn Féin.

O ile tajemniczy facebookowy wpis znajdzie swój ciąg dalszy, o czym w kraju mówi się teraz bardzo głośno, radna Boylan może stać się tą osobą, która w istotny sposób zagrozi Sinn Féin w przejmowaniu władzy.

Boylan zapowiedziała, iż ujawni „prawdę” i jak się wydaje, opublikuje mechanizmy, jakie pozwalają dochodzić do szczytów władzy w Sinn Féin, a może nawet powiedzieć znacznie więcej, czyli coś, co ugrupowanie Mary Lou McDonald chciałoby schować w najdalszym kącie ciemnego pokoju.

Obecnie mamy wiele spekulacji, a komentujący zastanawiają się, co się stanie i jaka będzie to wiadomość, a dzieje się tak zarówno na łonie Sinn Féin, ale też partie koalicyjne snują domysły i zastanawiają się, czy będą mogły wykorzystać ją w swoich działaniach dyskredytujących największe ugrupowanie opozycyjne i skutecznie zablokować marsz Sinn Féin po władzę.

Wydaje się jednak, że do niedawna wieloletnia sojuszniczka Mary Lou McDonald, ma pretensje do władz Sinn Féin, iż faworyzuje się niektórych członków, więc bardziej będą to rewelacje o stosunkach panujących wewnątrz Sinn Féin, niż coś, co mogłoby faktycznie zagrozić ugrupowaniu w utrzymaniu sondażowego przewodnictwa politycznego.

Wiele osób wstrzymało jednak oddech i z uwagą śledzi internetowe działania radnej Boylan, a ta dodaje, że ujawni „prawdę, doświadczenia i fakty oraz przeżycia”, jakich doświadczyła w związku z jej działalnością w Sinn Féin. Radna dodała, że przygotowuje się właśnie do publikacji, a sugerowała, iż prawda wyjdzie na jaw w najbliższym czasie.

Wiadomość bardzo popsuła nastroje w Sinn Féin, a oczy wszystkich członków ugrupowania skierowane zostały obecnie na radną Boylan.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo: Sinn Féin

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: