American Express Travel ogłasza najpopularniejsze cele podróży w 2023 r. Najlepsze podróże dla każdego typu podróżnika

Pośród miejsc, które warto odwiedzić, znalazły się Kopenhaga, archipelag Florida Keys, Stambuł, Lizbona i miasto Meksyk.

NOWY JORK–(BUSINESS WIRE)– American Express Travel opublikował dzisiaj listę najpopularniejszych celów podróży w 2023 r.[1], zawierającą dziesięć najpopularniejszych miejsc wartych odwiedzenia w przyszłym roku, wybranych na podstawie rezerwacji podróży dokonanych na całym świecie przez użytkowników American Express Card®. Dla każdego z tych celów podróży konsultanci American Express Travel opracowali także trzydniowe plany zwiedzania, przedstawiające najlepsze hotele, restauracje, sklepy oraz lokalne obiekty kultury. Prezentują one także sposób, w jaki posiadacze Platinum Card® mogą spędzić „dodatkowy dzień wakacji”, który zyskują dzięki gwarantowanemu późnemu wymeldowaniu o godz. 16:00 w przypadku rezerwacji obiektu objętego programem Fine Hotels + Resorts® za pośrednictwem American Express Travel.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20221101005460/pl/

„Gdy posiadacze karty rezerwują podróże za pośrednictwem American Express Travel, powierzają nam swój najcenniejszy zasób, czyli swój czas – powiedziała Audrey Hendley, prezes American Express Travel. – Nasz globalny zasięg, ponad 100 lat doświadczenia w obszarze podróży i głębokie zrozumienie użytkowników naszych kart w wyjątkowy sposób umożliwiają nam zapewnienie podróżnikom źródeł inspiracji w postaci tegorocznej listy najpopularniejszych celów podróży, ułatwienie im procesu planowania oraz udzielenie porad dotyczących sposobów spędzania czasu po dotarciu na miejsce”.

Według najnowszego badania Amex Trendex [2] 50% dorosłych twierdzi, iż poświęca co najmniej pięć godzin na planowanie wakacji. Aby pomóc podróżnikom zaoszczędzić czas i w jak największym stopniu skorzystać z każdego wyjazdu, konsultanci American Express Travel opracowali trzydniowe, weekendowe plany dla każdego z najpopularniejszych celów podróży, które mogą posłużyć jako źródło inspiracji w zakresie najlepszych hoteli, restauracji i sposobów spędzania czasu umożliwiających poznanie lokalnej kultury.

81% respondentów w ramach badania Amex Trendex [2] przyznało, że chciałoby jak najlepiej wykorzystać każdą godzinę wakacji, zatem wskazówki ekspertów zawarte w planach zwiedzania najpopularniejszych miejsc podróży stanowią cenne źródło informacji. Niezależnie od tego, czy jest to podróż w pojedynkę, wypad z grupą znajomych, czy też czas spędzony z rodziną, plany podróży zawierają coś dla każdego, od najlepszych churrosów w mieście Meksyk i spotkania z koalą w Sydney po zabiegi w luksusowym spa w Paryżu i wycieczki po klonowym lesie w Vermont.

Dodatkowo 88% ankietowanych przyznało, że życzyłoby sobie dłuższych podróży. Posiadacze Platinum Card mogą skorzystać z gwarantowanego późnego wymeldowania o godz. 16:00, gdy rezerwują obiekt objęty programem Fine Hotels + Resorts za pośrednictwem American Express Travel. Późne wymeldowanie, jedna z wielu korzyści premium udostępniana w przypadku dokonywania rezerwacji przez American Express Travel, daje podróżnikom „dodatkowy dzień” wakacji. Plany zwiedzania dla najpopularniejszych celów podróży pokazują, jak można spędzić ten czas, dzięki czemu użytkownicy kart zyskują jak najwięcej z każdej podróży, na przykład możliwość udziału w zaawansowanych warsztatach dotyczących serów w Paryżu, odbycia rejsu na Wyspy Książęce w Stambule czy też wycieczki połączonej z zakupami autentycznych portugalskich wyrobów w Lizbonie.

Oprócz najpopularniejszych celów podróży American Express Travel wskazuje najważniejsze trendy w podróżach w 2023 r.:

· popyt na nowe przygody: 70% respondentów przyznaje, że w 2023 r. chce odwiedzić miejsca ze swojej listy marzeń;

· wakacje z myślą o ogólnym stanie zdrowia: 89% respondentów przyznaje, że chce wyjechać na wycieczkę, aby uciec od rutyny, a 74% planuje w 2023 r. podróżować więcej dla dobrego samopoczucia;

· poszukiwanie spersonalizowanych doświadczeń: 88% respondentów zgodnie wskazuje, że lubi poznawać lokalne zwyczaje i lokalną kulturę podczas podróży, a 73% wyraża gotowość do wydania większej kwoty na wybrany plan podróży;

· od noworocznych postanowień po wakacyjne wyjazdy: 43% respondentów zgodnie uznaje, że ich postanowienia noworoczne dotyczą częstszych podróży, a 50% respondentów myśli o planach na wakacje w 2023 r. już teraz;

· większe wydatki na wymarzoną podróż: 74% respondentów przyznaje, że prawdopodobnie wyda więcej na podróże w 2023 r., a 40% twierdzi, że chętnie zapłaci więcej za późne wymeldowanie podczas rezerwacji zakwaterowania.

[1] Metodologia opracowania listy najpopularniejszych celów podróży w 2023 r.

Najpopularniejsze cele podróży w 2023 r. American Express Travel są wybierane na podstawie rezerwacji dokonywanych na całym świecie przez użytkowników kart American Express za pośrednictwem American Express Travel, z uwzględnieniem wzrostu liczby podróży w latach 2019-2022 w ujęciu rok do roku.

[2] Metodologia badania

Internetowy sondaż Amex Trendex został przeprowadzony przez Morning Consult w dniach od 30 września do 3 października 2022 r. na próbie 2000 osób podróżujących z USA, których dochód gospodarstwa domowego wynosi co najmniej 70 tys. USD, zdefiniowanych jako dorośli zwykle podróżujący samolotem co najmniej raz w roku. Wywiady przeprowadzono przez internet. W wynikach ankiety uwzględniono margines błędu wynoszący +/- 2 punkty procentowe.

Warunki programu Fine Hotels + Resorts

Świadczenia z tytułu programu Fine Hotels + Resorts® (FHR) są dostępne dla nowych rezerwacji dokonanych za pośrednictwem American Express Travel w uczestniczących obiektach i mogą z nich skorzystać wyłącznie kwalifikujący się posiadacze kart U.S. Consumer, Business i Corporate Platinum Card® oraz uczestnicy programu Centurion® (posiadacze Delta SkyMiles® Platinum Card nie kwalifikują się do udziału). Rezerwacji należy dokonać za pomocą kwalifikującej się karty i należy opłacić ją tą kartą lub inną kartą American Express®, wydaną na nazwisko kwalifikującego się posiadacza karty, przy czym musi on być uczestnikiem zarezerwowanej podróży. Średnia łączna wartość świadczeń z tytułu programu opiera się na rezerwacjach z poprzedniego roku na pobyt przez dwie noce; rzeczywista wartość może się różnić. Zameldowanie w południe i podwyższenie klasy pokoju zależą od dostępności i są zapewniane w momencie zameldowania; niektóre kategorie pokojów nie podlegają możliwości podwyższenia klasy. Rodzaj gromadzonych punktów kredytowych zależy od obiektu; punkty są wykorzystywane do pokrycia kwalifikujących się opłat w kwocie odpowiadającej ich wartości. W przypadku określonych punktów kredytowych zalecane są rezerwacje z wyprzedzeniem. Rodzaj i wartość codziennego śniadania (dla dwóch osób) zależą od obiektu; śniadanie jest wyceniane na co najmniej 60 USD za pokój za dzień. Jeśli koszt Wi-Fi jest wliczony w obowiązkową opłatę za obiekt, codzienne punkty kredytowe odpowiadające tej kwocie zostaną zastosowane przy wymeldowaniu. Świadczenia mają zastosowanie do danego pokoju w ramach danego pobytu (z limitem trzech pokojów na pobyt). Kolejne pobyty zarezerwowane przez jednego użytkownika karty, użytkowników kart pozostających w jednym pokoju lub użytkowników kart podróżujących w tej samej grupie w ciągu 24 godzin w tym samym obiekcie uznaje się za jeden pobyt i nie kwalifikuje się do dodatkowych świadczeń z tytułu FHR („działania niedozwolone”). American Express i obiekt zastrzegają sobie prawo do zmiany lub unieważnienia świadczeń z tytułu FHR w dowolnym momencie bez wcześniejszego powiadomienia w przypadku stwierdzenia, według własnej oceny, że uczestnik dopuścił się działania niedozwolonego lub nadużycia, nieprawidłowego działania lub działalności hazardowej w związku ze świadczeniami z tytułu FHR. Ograniczenia dotyczące świadczeń różnią się w zależności od obiektu. Świadczenia nie podlegają wymianie na gotówkę i nie łączą się z innymi ofertami, chyba że wskazano inaczej. Świadczenia należy wykorzystać podczas zarezerwowanego pobytu. Wszelkie mające zastosowanie punkty kredytowe są wykorzystywane podczas wymeldowania w USD lub w równoważnej kwocie w walucie lokalnej. Świadczenia, uczestniczące obiekty oraz dostępność i udogodnienia w tych obiektach mogą ulec zmianie.

Informacje o American Express

American Express (NYSE:AXP) to działająca na całym świecie spółka zajmująca się zintegrowanymi płatnościami, oferująca klientom dostęp do produktów, ofert i doświadczeń wzbogacających życie i decydujących o powodzeniu biznesu. Więcej informacji można uzyskać pod adresem americanexpress.com i na naszych profilach facebook.com/americanexpressinstagram.com/americanexpresslinkedin.com/company/american-expresstwitter.com/americanexpress oraz youtube.com/americanexpress.

Główne linki do produktów, usług i informacji dotyczących odpowiedzialności korporacyjnej: karty osobistekarty biznesoweusługi podróżnekarty podarunkowekarty przedpłaconeusługi handloweAccertifyKabbageResykarty korporacyjnepodróże służboweróżnorodność i włączenie społeczneodpowiedzialność korporacyjna oraz raporty środowiskowe, społeczne i dotyczące ładu korporacyjnego.

Location: New York

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221101005460/pl/

Źródło: American Express

Źródło informacji: Business Wire

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Za 208 €
Mariusz Błaszczak,