170 Polaków zostało Irlandczykami

W hrabstwie Kerry odbyły się wczoraj ceremonie naturalizacji, a wzięło w nich udział łącznie 3500 osób.

W związku z czterema uroczystościami, jakie miały miejsce w Killarney, Irlandia wzbogaciła się o grupę 3500 nowych obywateli, natomiast uroczystość złożenia przysięgi wierności państwu i wręczenia dokumentu naturalizacji na Irlandczyków odbywała się w INEC Arena. Ogółem w czterech uroczystościach naturalizowanymi Irlandczykami zostali obywatele z ponad 130 krajów, w tym z Polski.

W tym gronie znalazły się osoby z Wielkiej Brytanii, które stanowiły największą grupę, a ta liczyła sobie 375 osób, następnie byli to przybysze z Indii – 326 osób, z Pakistanu 282 osoby, 170 z Polski, 159 z Syryjskiej Republiki Arabskiej, 158 z Brazylii, 154 z Nigerii, 150 z Rumunii, 102 z USA oraz 95 z Filipin.

W uroczystościach udział wziął wiceminister James Browne z Departamentu Sprawiedliwości, który powiedział:

– Nadając Ci obywatelstwo irlandzkie, Irlandia podjęła wobec Ciebie szersze symboliczne zobowiązanie, które rezonuje z historią naszego kraju oraz z naszymi mieszkańcami w kraju i za granicą.

Wiceminister ds. równości Anne Rabbitte dodała:

– Irlandia jest miejscem wielkiej różnorodności i otwartości. Nie prosimy was o zrzeczenie się lub zastąpienie własnego poczucia tożsamości związanego z ojczyzną, kiedy zostaniecie obywatelami Irlandii. Chcemy, abyście przynieśli ze sobą swoją kulturę, historię i tradycje. Dzieląc się nimi z nami, Irlandia jest o to bogatsza.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Zdj: Eirepas

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Over 2,000 Polish lo
Nowe mieszkania potr