Wypłata dodatku przed świętami

Zapadła już ostateczna decyzja w sprawie dodatku Fuel Allowance, który do rąk osób uprawnionych trafi jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Dodatek w wysokości 400 € wypłacony zostanie w jednej transzy, a otrzymają go osoby, które są do tego uprawnione, głównie ze względu na status materialny. W tej grupie znajda się osoby otrzymujące już dodatek paliwowy.

Oceną wniosków o dodatek lub jednorazową wypłatę zajmuje się Social Welfare i tam należy się udać, aby zasięgnąć szczegółowych informacji, gdyż to urzędnicy socjalni mają wszelką wiedzę w tym zakresie.

Jak wynika z komunikatu Departamentu Ochrony Socjalnej, dodatek paliwowy powinien być wypłacony już w listopadzie, ale nie później niż do świąt Bożego Narodzenia. O ile występować będą jakieś opóźnienia, fakt należy zgłosić w lokalnym oddziale Social Welfare.

Obecnie warunki atmosferyczne są na tyle przyjazne, że w wielu przypadkach, nie trzeba jeszcze uruchamiać ogrzewania, a i prognozy długoterminowe mówią, że i ta zima, nie będzie jakoś specjalnie różnić się od poprzedniej, więc też może być łagodna. Trzeba więc mieć nadzieję, że tak się stanie i koszt zakupu paliwa do ogrzewania domów, nie będzie ogromnym obciążeniem dla mieszkańców Irlandii.

Bogdan Feręc

Zdj: Image by martaposemuckel from Pixabay 

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Protest przeciwko bu
‘A New Ireland - A