Wojsko pomoże w obsłudze pasażerskiej w Dublinie

 

Ryanair z nadzieją przyjął decyzję rządu dotyczącą wsparcia bezpieczeństwa na lotnisku w Dublinie i wyważa nadzieję, że kolejki staną się wkrótce przeszłością.

 

Ryanair z zadowoleniem przyjął decyzję irlandzkiego rządu o wykorzystaniu Sił Obronnych do pomocy w obsłudze kontroli bezpieczeństwa pasażerów na lotnisku w Dublinie, co będzie miało miejsce do końca okresu letniego. 

Środek ten wesprze ciężko pracujących pracowników ochrony DAA, zwłaszcza w okresach szczytowych, głównie w weekendowych podróżach, i zmniejszy potencjalnie długie kolejki, których doświadczają pasażerowie na początku sezonu letniego, ale co miało też miejsce wcześniej.

Dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson powiedział:

– Ryanair z zadowoleniem przyjmuje decyzję irlandzkiego rządu o wykorzystaniu Sił Obronnych do wsparcia DAA Airport Security. To niezwykle pozytywny krok naprzód dla irlandzkich pasażerów, którzy musieli radzić sobie z niepewnością i dużymi opóźnieniami, zwłaszcza na początku sezonu letniego. Siły Obronne uwolnią 100 pracowników ochrony DAA, którzy wykonali świetną robotę, ale potrzebują wsparcia armii, szczególnie w weekendy, aby pasażerowie i rodziny mogli szybko przedostać się przez lotnisko i cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
A jeszcze nas stać
Rząd jest nieodpowi