Rząd jest nieodpowiedzialny

Jak wynika ze słów przedstawicieli Sinn Féin, gabinet Micheála Martina okopał się na swoich pozycjach i usilnie blokuje pomoc dla społeczeństwa.

Najnowszą wskazówką dla tych działań stało się wczorajsze głosowanie, gdy koalicja odrzuciła wniosek Sinn Féin o przyznanie państwowego wsparcia najbardziej potrzebującym. Podczas debaty w Dáil opozycja podkreślała, że warunki życia w Irlandii stały się nieznośne i wiele osób cierpi z powodu ubóstwa ekonomicznego i energetycznego, a sytuacja może się tylko pogorszyć.

Wskazywano, że rosnące ceny paliw pędnych i grzewczych, przekładają się na ceny w sklepach, ale i te pośrednio związane z kosztami życia w kraju, więc potrzebna jest natychmiastowa reakcja gabinetu.

Koalicja Fianna Fáil, Fine Gael i Green Party pozostała jednak głucha na te argumenty i odrzuciła wniosek Sinn Féin, w którym największa partia opozycyjna domagała się pilnych kroków w zakresie udzielenia pomocy wszystkim mieszkańcom wyspy, w tym osobom pracującym, rodzinom oraz tym, którzy zmagają się z kosztami tego kryzysu.

Padły też słowa krytyki pod adresem koalicji, bo mówiono z ław poselskich Sinn Féin, iż Fianna Fáil, Fine Gael i Green Party „chętnie zastawiają potrzebujących” i odmawiają im wsparcia. Podkreślono również, że pomoc, jaką proponuje rząd, a ta ma nastąpić po publikacji budżetu na 2023 rok, przyjdzie dla dużej ilości osób zbyt późno, więc dopiero po połowie października, a może nawet dopiero w listopadzie.

Sinn Féin nie zgadza się też z opinią koalicji, że ta zrobiła dużo, by wesprzeć najbardziej potrzebujących na wyspie, bo podejmowane kroki okazały się nieadekwatne do potrzeb i szybko wchłanianie były przez inflację. Uznano też, że działania gabinetu są wręcz marginalne, czyli zarzucono rządowi bierność w zakresie rozwiązywania kryzysu w Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wojsko pomoże w obs
Homo Passivum Chemic