Więcej miejsc na uczelniach

Rząd w Dublinie zadecydował, iż należy zwiększyć ilość dostępnych miejsc na irlandzkich uczelniach, więc zapewnił, że będzie się to działo już od pierwszego semestru tego roku.

Jak wiemy z informacji Departamentu Szkolnictwa Wyższego, uczelnie przygotowują się już do przyjęcia o 600 dodatkowych studentów, którzy teraz będą mogli znaleźć się na listach osób przyjętych na studia.

Nowe miejsca dla studentów stworzone zostaną na wielu irlandzkich uczelniach, jednak będą również ukierunkowane, a obejmować mają nauczanie w zakresie opieki zdrowotnej i farmacji, ale też na innych ważnych kierunkach.

Przed podjęciem tej decyzji Departament Szkolnictwa Wyższego przeprowadził analizy i konsultacje, w jakich zawodach występują największe braki wykształconych kierunkowo osób, a dopiero na tej podstawie ogłosił dodatkowe miejsca dla studentów.

Wszelkie szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronach Department for Further and Higher Education, ale można je również uzyskać na uczelniach w całym kraju.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo by Brett Jordan on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Penneys obniża ceny
Inflacja artykułów