W Irlandii jest już ponad 40 000 uchodźców z Ukrainy

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Można chyba powiedzieć, że Irlandia przestała radzić sobie z uchodźcami wojennymi z Ukrainy, gdyż kwateruje ich już w namiotach, jak ma to miejsce w Gormanston w hrabstwie Meath.

Obecnie w kraju przebywa już 43 000 ukraińskich uchodźców, a Departament Sprawiedliwości poinformował Radę Ministrów, że do końca roku, na wyspę może przybyć kolejne 33 600 uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Jak wynika z danych Departamentu Sprawiedliwości, którym kieruje minister Helen McEntee, każdego dnia do Irlandii przybywa ok. 1400 uchodźców z Ukrainy.

Ministrowie uzyskali też informację, że tak dziać się będzie prawdopodobnie do końca roku, więc kryzys migracyjny w tym zakresie, będzie się jedynie pogłębiał.

*

Pogłębiać się też będzie kryzys mieszkaniowy, co widać już teraz, a nie wiadomo, jak gabinet zamierza ten właśnie rozwiązać, skoro spodziewa się, że na wyspę przybywać mają kolejne tysiące osób, które trzeba będzie gdzieś zakwaterować. Obecnie jedynym wyjściem, jakie jest potencjalnie dostępne, jest lokowanie Ukraińców w hotelach, ale nie jest pewne, czy ich właściciele, będą chcieli skorzystać z takiej propozycji gabinetu.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Revenue odda pienią
Walka o emisję moż
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.