W Dublinie do zwolnienia 600 osób

Indeed w Dublinie poinformował swoich pracowników, że nawet do 600 osób zatrudnionych w biurze może otrzymać wypowiedzenia z pracy, o czym donosi Business Post.

Firma rekrutacyjna stwierdziła w ubiegłym tygodniu, iż planuje globalną redukcję siły roboczej o 15%, więc zmniejszenie ilości etatów obejmie również Dublin. To kolejna zapowiedź zwolnień grupowych, jakie miały i będą mieć miejsce w Irlandii, a większość z nich dotyczy firm technologicznych.

Obecnie Indeed w Irlandii zatrudnia ok. 1500 pracowników, a prowadzone są analizy, którzy z nich stracą zatrudnienie w Dublinie, chociaż wciąż się mówi, że ostateczny plan redukcji dopiero jest tworzony.

Dyrektor generalny Indeed Chris Hyams powiedział w liście do pracowników, iż daleki jest od próby wywoływania niepokoju wśród zatrudnionych osób, ale pokreślił, że cięcia dotkną każdego z biur, jakie na świecie prowadzi zarządzana przez niego firma. Dotyczyć ma to więc Indeed i Indeed Flex, a zwolnienia przewidziane są na wszystkich szczeblach.

Wcześniej zwolnienia dotyczyły Facebooka i Instagrama, a właściciel obu, czyli Meta, zwolnił 350 osób w Irlandii, co stało się częścią ogólnoświatowej redukcji etatów w firmach podległych Meta. Podobnie dzieje się w Twitterze, gdzie nowy właściciel zapowiedział już, że tylko w Irlandii pracę straci od 140 do nawet 500 osób.

Tak samo postępuje Google, a zapowiedziało likwidację przynajmniej 240 irlandzkich stanowisk oraz zmniejszenie załogi o 6% w ujęciu globalnym.

Bogdan Feręc

Źr: Business Post

Photo by Shridhar Gupta on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia nie chce pr
Wiemy, kiedy rząd m