W Droghedzie powstaną nowe miejsca pracy

Firma zajmująca się przetwórstwem mięsa poinformowała, że planuje rozbudować swój zakład w Droghedzie i zatrudnić dodatkowych pracowników, jacy staną się niezbędni po uruchomieniu nowych linii produkcyjnych.

Aktualnie w Hilton Foods w Droghedzie zatrudnionych jest 280 osób, jednak o ile wniosek o zezwolenie na rozbudowę zostanie pozytywnie zaopiniowany przez Radę Hrabstwa Louth, zatrudnienie zwiększy się o 60 osób. W dokumentacji złożonej do Rady Hrabstwa mówi się, że już teraz zaistniała pilna potrzeba rozbudowy zakładu, a nowy obiekt od dnia jego uruchomienia, będzie wykorzystany w 100 proc. swoich mocy przerobowych.

W oświadczeniu firmy Hilton Foods możemy przeczytać:

– Pozwolenie na budowę wydane w odpowiednim czasie zapewni firmie możliwość stworzenia dodatkowej pojemności magazynowej na okres przedświątecznego szczytu w 2024 r., a dodatkowe moce produkcyjne zostaną uruchomione w 2025 r. Obecność Hilton Foods w Droghedzie wywarła znaczący wpływ na lokalną gospodarkę, zapewniając miejsca pracy i wspierając lokalnych dostawców. Zaangażowanie firmy w przestrzeganie wysokich standardów w zakresie przetwarzania i pakowania żywności wyznaczyło również punkt odniesienia w branży, przyczyniając się do ogólnej jakości i bezpieczeństwa dostępnych produktów mięsnych.

Hilton Foods zaznacza, że nowe miejsca pracy, jakie planuje się stworzyć, znajdować się będą wyłącznie w dziale produkcji.

Co w tej sprawie istotne, jeszcze dwa lata temu firma Hilton Foods zmuszona była do redukcji zatrudnienia, więc pracę straciło ówcześnie 77 osób. W kwietniu tego roku pojawiły się natomiast pierwsze sygnały, że zakład wyszedł z kłopotów i rozpoczął tworzenie planów rozbudowy firmy.

Hilton Foods chce obecnie zwiększyć swoje moce produkcyjne, a i zdobyć jeszcze większą ilość klientów. Takie możliwości już się pojawiły, więc idąc za ciosem, złożono wniosek o rozbudowę zakładu w Droghedzie.

Na decyzję o rozbudowie wpływa także fakt, iż znacznie większa ilość zamówień napływa od aktualnych kontrahentów, więc największych sieci handlowych w Irlandii, a tymi są Tesco i Dunnes Stores.

Bogdan Feręc

Źr. Independent Photo by Serhii Kalyn on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
W Irlandii może pow
Wyższa stawka podat