Uwaga na wybuch lata

Met Éireann ostrzega, że wkrótce może zrobić się w Irlandii bardzo gorąco, a meteorolodzy spodziewają się rekordowych letnich temperatur, jak na Zieloną Wyspę.

Do Irlandii zbliża się jakoby front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą duże ilości słońca, a jednocześnie temperatury znacznie przekraczające 20 stopni Celsjusza. Warunki pogodowe w kraju stać się więc mają typowo letnimi, opadów ma być mało, na niebie królować słońce i taka aura utrzyma się przez kilka dni, co zostało podkreślone w komunikacje irlandzkich synoptyków.

Temperatura wzrastać będzie w kraju stopniowo z okolic 18. do ok. 25 stopni Celsjusza, ale można też uspokoić niektórych mieszkańców Irlandii, bo wartości przekraczające 22 stopnie, nie będą miały zastosowania do dzielnic północnych.

Pierwsze jaskółki tzw. upałów zobaczymy już dzisiaj, a później będzie tylko lepiej i słoneczne warunki utrzymać się mają również w nadchodzący weekend. Po tych kilku dniach pogoda nadal będzie stabilna z przewagą ciepłej, ale nie można obecnie powiedzieć, czy i przyszły tydzień, będzie przedstawiał się, jako typowo letni.

Prognozy są w tym zakresie niejednoznaczne, więc lepiej być mile zaskoczonym, niż robić sobie nadzieje, że lipiec w Irlandii będzie słoneczny i choćby gorący, że o upalnym już nie wspominając.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Ostatnie dni premier
Irlandia ponownie za