UNICEF Polska zaprasza na Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Dzieci pozbawione relacji rodzinnych mają dodatkowo utrudniony start w życiu. Energię do rozwoju i czerpania radości z dzieciństwa może im dawać zaangażowanie w sport, czego najlepszym przykładem są rozgrywane w Warszawie Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. UNICEF Polska po raz pierwszy został patronem honorowym wydarzenia.

Wszędzie na świecie dzieci pozbawione relacji rodzinnych mają utrudniony start w życiu i muszą borykać się z przeciwnościami, które dla innych najmłodszych nie stanowią poważnego wyzwania. Często mierzą się z deficytami dotykającymi szeregu obszarów ich życia. To kwestia niedostatków w obszarze opieki zdrowotnej, właściwego żywienia czy korzystania z dostępu do chociażby elementarnej edukacji. Niejednokrotnie zagrożone jest po prostu ich bezpieczeństwo. To często rzutuje na możliwość właściwego rozwoju i przeżywania dzieciństwa.

Dzieci są dziećmi, wszędzie na świecie. Na tym właśnie polega rola UNICEF – żeby i w odległych miejscach, i tych całkiem blisko, tuż za naszą granicą, gdzie najmłodsi borykają się z koszmarem wyniszczającej wojny, zapewniać dzieciom warunki do właściwego rozwoju. Aby ich bezpieczeństwo, zdrowie i życie nie było zagrożone przeróżnymi czynnikami ryzyka. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, podczas których dzieci z domów dziecka mogą się cieszyć prostymi sprawami, poznawać świat, rozwijać pasje i zainteresowania oraz nawiązywać międzynarodowe przyjaźnie, doskonale się do tego celu przyczyniają. W imieniu UNICEF Polska serdecznie zapraszam wszystkich na to wydarzenie

Paweł Barski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji, UNICEF Polska

22 drużyny z trzech kontynentów, 200 zawodników, 54 mecze, 4 boiska, 2 dni – VIII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej rozpoczynają się 12 sierpnia. Przydział do poszczególnych grup wylosował podczas niedawnej konferencji Ambasador Mistrzostw, były reprezentant Polski w piłce nożnej, Dariusz Dziekanowski.

UNICEF Poland

UNICEF Poland

Rozgrywany na Stadionie Miejskim Legii w Warszawie turniej powraca po czterech latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 i wybuchem wojny w Ukrainie. Będzie to wielkie sportowe święto dla kilkuset dzieci z domów dziecka, pełne zabawy i piłkarskich emocji. Piłka nożna daje im energię do rozwoju i radość, jakiej często nie miały w swoim życiu wiele.

Emocje i atrakcje czekają również na publiczność – w niedzielę będzie można kibicować finałom Mistrzostw, a na zakończenie posłuchać koncertu Kamila Bednarka. Do tego na terenie stadionu czekać będzie m.in. rodzinna strefa zabaw, stoisko i animacje przygotowane przez UNICEF Polska oraz food-trucki Festiwalu Smaków Świata.

UNICEF Poland

UNICEF Poland

Źr. UNICEF Polska

Fot. UNICEF Polska

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Rząd musi utworzyć
Introducing Friends