UNICEF niesie pomoc dzieciom w Pakistanie

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

UNICEF dostarczył już 32 tony pomocy medycznej i innych produktów ratujących życie dzieci oraz kobiet poszkodowanych na skutek powodzi w Pakistanie. Transport dotarł do Karaczi z Kopenhagi, z największego magazynu pomocy humanitarnej UNICEF.

Wśród dostarczonych produktów znalazły się leki, środki medyczne, tabletki uzdatniające wodę czy zestawy dla położnych. UNICEF przekazał produkty rządowi Pakistanu reprezentowanemu przez ministra zdrowia i opieki społecznej prowincji Sindh. Pomoc trafi do dzieci i rodzin w 72 najbardziej poszkodowanych dystryktach.

Na skutek powodzi dzieci i ich rodziny zostały pozbawione dostępu do podstawowych usług niezbędnych do przeżycia. Pomoc od UNICEF ma kluczowe znaczenie i ratuje życie, ale jest tylko kroplą w morzu potrzeb. Ryzyko wybuchu epidemii chorób przenoszonych przez brudną wodę, takich jak cholera, biegunka, denga i malaria rośnie z każdym dniem, ponieważ ludzie zmuszeni są do picia skażonej wody i wypróżniania się do niej. Rosną również zagrożenia związane z komarami, ukąszeniami węży, chorobami skóry i układu oddechowego. Potrzebujemy pilnego wsparcia, aby pomóc dzieciom walczącym o przetrwanie, powiedział Abdullah Fadil, przedstawiciel UNICEF w Pakistanie.

Druga dostawa 34 ton pomocy humanitarnej ma dotrzeć lada dzień. Wśród produktów znajdą się leki na choroby pasożytnicze, zestawy do resuscytacji i sterylizacji, mikroelementy dla kobiet w ciąży, a także materiały edukacyjne i zestawy rekreacyjne pomagające dzieciom radzić sobie z traumą.

Ulewne deszcze monsunowe sprawiły, że jedna trzecia kraju znalazła się pod wodą. Poszkodowane są ponad 33 miliony ludzi, z czego połowa to dzieci. Co najmniej 3,4 mln najmłodszych potrzebuje natychmiastowego, ratującego życie wsparcia.

Prowadzenie akcji humanitarnych i ratowniczych jest niezwykle trudne, ponieważ wiele dróg jest niedostępnych. Szacuje się, że co najmniej 5000 kilometrów dróg i około 160 mostów zostało zniszczonych lub uszkodzonych.

UNICEF jest na miejscu. Dzięki stałej gotowości do działania, organizacja w ciągu ostatniego tygodnia dostarczyła pomoc o wartości ponad dwóch milionów dolarów, m.in. wodę pitną, tabletki do uzdatniania wody, zestawy higieniczne, leki, szczepionki, moskitiery, suplementy dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią.

ONZ zaapelowała łącznie o 160 mln dolarów na wsparcie działań przeciwpowodziowych w Pakistanie. W ramach tego apelu 37 mln dolarów stanowi apel UNICEF. To środki niezbędne, aby dotrzeć do dzieci i ich rodzin potrzebujących ratującej życie pomocy.


UNICEF od 75 lat ratuje życie dzieci, broni ich praw i pomaga im wykorzystać potencjał, jaki posiadają. Nigdy się nie poddajemy! Pracujemy w najtrudniejszych miejscach na świecie, aby dotrzeć do najbardziej pokrzywdzonych dzieci. W ponad 190 krajach i terytoriach pracujemy #dlakazdegodziecka, aby budować lepszy świat dla wszystkich. Przed, w trakcie i po kryzysach humanitarnych jesteśmy na miejscu niosąc ratującą życie pomoc i nadzieję dzieciom i ich rodzinom. Realizujemy nie tylko działania pomocowe, ale także edukacyjne. Wierzymy, że edukacja to jedna z najbardziej skutecznych form zmieniania świata. W Polsce pracujemy ze szkołami i samorządami, aby prawa dziecka były zawsze przestrzegane, a głos młodych ludzi słyszany i respektowany. Jesteśmy apolityczni i bezstronni, ale nigdy nie pozostajemy obojętni, gdy chodzi o obronę praw dzieci i zabezpieczenie ich życia i przyszłości. Więcej informacji na unicef.pl.  

Źr: UNICEF

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
McDonald bliżej do
Deklaracja Karpacka

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!