Uber ostrzega przed brakami taksówek w święta

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Kieran Harte, czyli szef firmy Uber powiedział, że problem z dostępem do usług przewozowych w Irlandii będzie się pogłębiał, co ujawni się w stopniu wysokim już w te święta Bożego Narodzenia.

Jak dodał pan Harte, powodów jest wiele i na brak kierowców narzekają wszystkie firmy świadczące usługi przewozowe w Irlandii, ale dodał również, że pod tym właśnie względem, czyli braku kierowców, „Irlandia jest wyjątkowa”.  Szef Ubera mówił też, że z roku na rok spada ilość kierowców, jakimi może dysponować Uber w Irlandii, co z kolei wpływa na dostępność usług przewozowych dla klientów.

W 2019 roku Uber miał w swoich bazach 27 000 kierowców, a obecnie jest ich tylko 19 000, więc o 8000 mniej.

Będzie to problem głównie w okresie świątecznym, w którym duża część kierowców zaplanowała dni wolne, więc i dostęp do przewozów będzie utrudniony. Największe niedobory wystąpić mogą 25 i 26 grudnia, a następnie 31 grudnia i 1 stycznia, czyli w Sylwestra i Nowy Rok.

Najwięcej problemów z taksówkami, ale też innymi usługami przewozowymi, jakie świadczą firmy typu Uber, spodziewać się należy w stolicy kraju, ale też w innych dużych miastach, jak np. w Cork, Limerick i Galway.

Obecnie firmy taksówkarskie i świadczące usługi transportu osób prywatnych otrzymują już wiele zapytań o dostępność w okresie świątecznym, a i składane są zamówienia na przewozy w okresie świąt Bożego Narodzenia. Firmy taksówkarskie reklamują się też w ten sposób i niektóre z nich namawiają mieszkańców kraju, aby zamówili przewóz już teraz, o ile chcą skorzystać w okresie świąt z taksówki. Pomoże to ułożyć grafik dyżurów dla kierowców, a jednocześnie pokaże skalę zapotrzebowania na usługi.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
HSE może doczekać
Sklepy i kawiarnie z
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.