To może być rekordowe lato

Na dobre wyniki kilku sektorów może mieć wpływ pogoda, ale też chęć oderwania się od rzeczywistości, z którą przyszło się zmagać, a jak twierdzą analitycy, może się to przełożyć na korzystne wyniki finansowe.

Agencja ratingowa Fitch uznała, iż sektor turystyczny w Europie może w tym sezonie letnim osiągnąć bardzo dobre wyniki finansowe, a sezon przyciągnie w tym roku znacznie więcej turystów, niż było to np. rok temu i przed pandemią.

Dodatkowo stwierdzono, że już pierwsze wyniki z późnej wiosny wskazują, ale też poziom rezerwacji, iż rośnie popyt na letni wypoczynek, co z całą pewnością poprawi wynik finansowy sektora hotelarskiego, ale również gastronomicznego i branż towarzyszących.

Na tym również nie można zakończyć, bo na dobre lato pod względem finansowy powinny przygotować się także linie lotnicze oraz lotniska, bo i one korzystać będą na wzmożonym ruchu turystycznym, a z prognoz wynika, że ruch pasażerski może się zwiększyć do poziomu sprzed pandemicznego zamknięcia świata.

Mówi się również, że widać obecnie wysoki potencjał zwiększenia obrotów w szeroko pojętym sektorze turystyczno-hotelarskim, więc są też wskazania, iż nadchodzący sezon letni, będzie znacznie lepszy od poprzedniego i tego z 2019 roku.

Jak będzie? O tym hotelarze, gastronomicy i branża lotnicza przekona się na koniec września.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Hanson Lu on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Over 25,000 arrivals
Ceny żywności będ