Sukces na światową skalę

Naukowcy z Irlandii mogą zrewolucjonizować świat medycyny w zakresie badań związanych z diagnozowaniem i leczeniem niewydolności serca.

Jak się okazuje, w Irlandii od lat pracuje się nad stworzeniem skutecznego programu leczenia niewydolności układu sercowo-naczyniowego, a to właśnie naukowcom z Republiki, udało się postawić kamień milowy, który przyniesie korzyści światowej medycynie.

Irlandzkich naukowców już teraz chwali się za osiągnięcia w kwestii opracowania sztucznego silikonowego serca, które z powodzeniem zastąpić może istniejące rozwiązania, jakie stosowane są na świecie. To „kluczowy krok naprzód”, mówią specjaliści z zakresu kardiologii i leczenia chorób serca, a opracowany model laboratoryjny z całą pewnością przyczyni się do stworzenia nowoczesnych rozwiązań, a te będą po ukończeniu dawać możliwość szerokiego stosowania u pacjentów z niewydolnością serca.

Sztuczne silikonowe serce zaprojektowane zostało przez irlandzkich naukowców w całości, a stało się to w ramach pierwszych na świecie badań ratujących życie osobom z problemami kardiologicznymi. Przełomu, bo tak mówi się o pracach zespołu irlandzkich naukowców, dokonano na Royal College of Surgeons w Irlandii (RCSI), natomiast nowoczesne rozwiązanie pomoże osobom, które cierpią na problemy z sercem spowodowane wiekiem, wysokim ciśnieniem krwi oraz otyłością.

Obecnie badania z opracowań laboratoryjnych przejść mają na wyższy poziom, co oznacza, że rozpocznie się budowa funkcjonującego serca z silikonu, ale i rozwijane będą metody zastosowań, jakie daje irlandzki wynalazek.

Nie jest jasne, kiedy badania będą zakończone, a nie można też powiedzieć, kiedy pojawi się w pełni sprawne serce z silikonu, które będzie można wszczepić osobie chorej, ale naukowcy są dobrej myśli i może się to stać w stosunkowo krótkim czasie, czyli w okresie kilku lat.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Polish-supplied PT-9
EBC nadal będzie po