Sprawność fizyczna młodych ludzi leży

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Przed odejściem na urlop macierzyński minister sprawiedliwości Helen McEntee powiedziała, iż jest zażenowana poziomem sprawności fizycznej policyjnego narybku, czyli ludzi młodych.

Chodzi tu o dane, jakie ujawnił Departament Sprawiedliwości, a te otrzymał z An Garda Síochána i mogą one wskazywać, że tak, jak w przypadku osób zgłaszających się do szkoły policji w Templemore, jest w całym społeczeństwie.

Otóż z dokumentów Gardy jasno wynika, że 25 do 30 proc. rekrutów, jacy zgłaszają się na testy sprawnościowe, tych nie przechodzi i nie mogą być zakwalifikowani, jako słuchacze szkoły w Templemore.

To z kolei wpływa na stan liczebny Gardy, która nie może ani uzupełniać, ani w odpowiedni sposób zasilać swoich szeregów, bo najzwyczajniej w świecie nie ma odpowiedniej ilości rekrutów kończących szkolenie w szkole policji Templemore. Obecnie w Gardzie brakuje oficerów starszych, a i niski jest poziom zatrudnienia wśród młodszej kadry oficerskiej i dzieje się tak z powodu zbyt niskiej ilości rekrutów, jacy zakwalifikowali się do policyjnego szkolenia.

Minister McEntee podkreślała w swojej wypowiedzi, że „sprawność fizyczna jest kwestią wpływającą na rekrutację”, a wydaje się, iż należy z tym coś zrobić, by możliwe stało się odpowiednie zasilanie szeregów Gardy.

*

Droga Pani minister, najlepiej zmienić kryteria przyjmowania do szkoły policyjnej, bo z podniesieniem sprawności fizycznej wśród młodzieży może być kłopot. Tak na marginesie, po co im sprawność fizyczna? Dostaną przecież samochód patrolowy albo „motór”, a przynajmniej rower lub konia, więc przejść muszą z parkingu na posterunek policji, czyli daleko nie. Poza tym widziałem kilka razy patrole piesze w Galway, a te spacerowym krokiem, lub jak ktoś woli patrolowym, przemierzają ulice stolicy zachodniego wybrzeża, a w idąc tym tempem, to nawet 70-latek zadyszki nie dostanie.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Zdj: Creative Commons Attribution 2.0 Mic from Reading – Berkshire, United Kingdom

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.