Minister ma pieniądze, ale nie buduje mieszkań

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

W tajnym do niedawna memorandum, jakie otrzymał irlandzki rząd, zawarta jest informacja o wydatkach, jakie mógł, a nie dokonał Departament Mieszkalnictwa.

W związku z narastającym kryzysem mieszkaniowym w Irlandii można by się spodziewać, że Departament Mieszkalnictwa tylko czeka, żeby na jego konta przesłane były jakieś pieniądze, co pozwoli na budowanie domów i mieszkań socjalnych. Tak jednak się nie dzieje, bo z notatki dla rządu wynika, iż kwota z budżetu w wysokości 476 mln €, wciąż zalega na kontach Departamentu ministra Darragha O’Briena.

Pieniądze te przeznaczone są na szereg programów mieszkaniowych, w tym, a co warto podkreślić, 228 mln € na mieszkania socjalne.

Niestety przez pierwsze dziewięć miesięcy tego roku, nie udało się wydać prawie pół miliarda euro na budowę lub dostosowanie mieszkań oraz inne formy wsparcia budownictwa, chociaż minister i gabinet zapewniali wspólnie, że robią wszystko, żeby sytuację mieszkaniową opanować.

Pieniądze, jakie nie zostały do tej pory wydane, znajdują się w puli systemu „Mieszkanie dla Wszystkich” i są zapisane w rocznym budżecie Departamentu, jako środki na poprawę stanu mieszkalnictwa Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Sunday Independent

Photo by Micaela Parente on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sprawność fizyczna
To jest inwestycja w
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.