Sinn Féin nie ma pomysłu na obniżenie kosztów życia

Propozycje budżetowe Sinn Féin pogorszyłyby sytuację osób o średnich dochodach, powiedziała posłanka Fine Gael Emer Higgins.

Przedstawicielka Fine Gael z Mid-West stwierdziła, że Mary Lou McDonald obraca się częściej niż szalony wiatrowskaz w burzy z ich niekosztowaną polityką i mało wiarygodnymi wnioskami.

Emer Higgins:

– Sinn Féin od miesięcy przerzuca się z rządem pomysłami i pokazuje, że w zakresie kosztów utrzymania, wprowadza opinię publiczną w błąd. Fine Gael pomogło gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom za pomocą szeregu środków o wartości 2,4 miliarda euro, aby pomóc zrównoważyć inflację i rosnące koszty życia. Przed wrześniowym budżetem Fine Gael chce włożyć więcej pieniędzy z powrotem do Twojej kieszeni i w każdy możliwy sposób obniżyć koszty życia dla Ciebie i Twojej rodziny. Sinn Féin jednak po prostu wzywa do zmiany tego wszystkiego i przekonuje, iż nic to nie kosztuje. Jeśli przyjrzymy się bliżej, zobaczymy, że pracownicy i przedsiębiorstwa ucierpią na skutek propozycji Sinn Féin. W ostatnim budżecie domagali się 14 oddzielnych, niekosztowanych podwyżek podatków w wysokości 1,5 miliarda euro. Sinn Féin również nie przedstawiło żadnego pakietu podatkowego, który skutkowałby zatrzymaniem przez ludzi większej ilości ciężko zarobionych dochodów. Podwyższenie podatków i niedostosowanie podatku dochodowego do inflacji w tym budżecie oznaczałoby, że pracownicy musieliby płacić więcej podatków i mieć mniej pieniędzy w kieszeniach. W jednym tygodniu Sinn Féin domaga się, aby rząd skupił się na ukierunkowanych środkach tylko dla jednej grupy i krytykuje uniwersalne środki, które pomogłyby wszystkim poradzić sobie ze wzrostem kosztów utrzymania, a w następnym tygodniu ich polityka przenosi się na szerszą skalę, dla wszystkich grup społecznych. Sinn Féin jest jak dziki wiatrowskaz podczas burzy. Kręcą się i obracają w każdym możliwym kierunku, niezależnie od kierunku wiatru. Tánaiste Leo Varadkar zobowiązał się do zapewnienia, że ​​budżet 2023 będzie zawierał uniwersalne środki, aby pomóc wszystkim, ponieważ wszyscy odczuwają presję. Będą również ukierunkowane środki, które pomogą tym, którzy najbardziej cierpią z powodu kryzysu. Priorytetem Fine Gael jest również obniżenie podatku dochodowego, aby mieć pewność, że Twoja praca bardziej się opłaca i że zachowasz większą część ciężko zarobionej podwyżki. Można tego dokonać poprzez wprowadzenie 30% średniej stawki lub podwyższenie punktu granicznego stawki standardowej, a opcje te są obecnie rozważane przed dniem budżetu. Z drugiej strony Sinn Féin chciała wypłacić jednorazową kwotę kosztów utrzymania w wysokości 200 euro na każdą osobę dorosłą o dochodach poniżej 30 000 euro i 100 euro na każdą osobę dorosłą z dochodem od 30 000 do 60 000 euro. W rzeczywistości, przeciętna para o dwóch dochodach, oboje pracujący w pełnym wymiarze godzin, płacą o 800 euro rocznie mniej dochodu niż gdyby Sinn Féin była odpowiedzialna za ostatni budżet. Fine Gael jest zdeterminowane, aby pomóc ludziom w pokryciu kosztów utrzymania i zapewnić, że ich ciężka praca się opłaca. Uważamy, że wkładanie większej ilości pieniędzy do kieszeni ludzi musi być jednym z priorytetów tegorocznego budżetu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Mary Lou McDonald oc
Program Shared Equit