Sinn Féin chce 12.90 €, jako płacy minimalnej

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Wzrost płacy minimalnej w Niemczech pokazuje, co można zrobić, aby poradzić sobie z kosztami utrzymania.

Rzeczniczka Sinn Féin ds. przedsiębiorczości, handlu i zatrudnienia Louise O’Reilly powiedziała, że ​​ruchy w Niemczech mające na celu zwiększenie płacy minimalnej do 12,00 euro za godzinę od 1 października pokazują, co może zrobić rząd chcący wesprzeć pracowników w obliczu kryzysu związanego z kosztami życia.

O’Reilly dodała, że ​​irlandzki rząd powinien pójść w ślady Niemiec, dostarczając Living Wage.

Posłanka O’Reilly powiedziała:

– Niższa izba niemieckiego parlamentu zatwierdziła podwyżkę płacy minimalnej o 22 procent w celu zaradzenia kryzysowi kosztów utrzymania w kraju. Przesunięcia spowodują natychmiastowy wzrost płacy minimalnej z 9,82 euro do 10,45 euro od początku lipca i dalszy wzrost do 12,00 euro za godzinę od 1 października. Przejście do 12,00 euro za godzinę płacy minimalnej oznacza 22-procentowy wzrost obecnej stawki i pokazuje, co można zrobić, gdy rząd chce stanąć w obronie najsłabiej opłacanych pracowników. Rząd irlandzki powinien uważnie przyjrzeć się temu, co planuje się w Niemczech i przygotować się do naśladowania i wdrożenia płacy na życie, aby pomóc złagodzić kryzys kosztów utrzymania dla pracowników tutaj na wyspie. Grupa techniczna Living Wage obliczyła, że ​​aby zapewnić, że pracownicy nie żyją w ubóstwie, należy zapewnić płacę godną do życia w wysokości 12,90 euro za godzinę. W całym spektrum politycznym panuje ogólna zgoda, że ​​potrzebujemy płacy wystarczającej na utrzymanie, aby poradzić sobie z niskimi zarobkami i kryzysem kosztów utrzymania. Rzeczywiście, Sinn Féin opublikowało plan określający, w jaki sposób można wprowadzić płacę godną do życia, jednocześnie chroniąc finansowo zagrożone firmy. Wzywałabym rząd do współpracy z Sinn Féin i wszystkimi zaangażowanymi w utrzymanie płacy minimalnej i rozpoczęcia przygotowań do dostarczania pracownikom i pomocy w rozwiązaniu kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia za szybkim
Przejście na progra
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.