Senator Erin McGreehan wzywa prezydenta Higginsa do złożenia urzędu

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Grillowanie prezydenta Higginsa nie skończyło się po złożeniu kolejnej deklaracji, iż wciąż popiera działania Ukrainy, a w prezydenta najmocniej uderzają teraz członkowie ugrupowania, z którego się wywodzi.

Właśnie senator Fianna Fáil Erin McGreehan stwierdziła, że albo prezydent Michael Daniel Higgins przeprosi za list żony, jaki został opublikowany w prasie i na stronie Áras an Uachtarain, a dotyczył możliwości zawieszenia broni i rozpoczęcia rozmów pokojowych, albo powinien odejść z urzędu.

W liście Pani prezydentowa Higgins mówiła, że ​​walki będą trwały, aż świat „przekona prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do wyrażenia zgody na zawieszenie broni i negocjacje”.

Senator McGreehan uznała jednak, że ponowna deklaracja prezydenta o wsparciu dla Ukrainy, to zbyt mało, więc głowa państwa „nie szanuje Irlandii” i Higgins powinien „przynajmniej” przeprosić.

Senator Fianna Fáil Erin McGreehan:

– Uachtaráin nie uszanował naszego narodu i Urzędu Prezydenta, kiedy opublikował list swojej żony. Przynajmniej musi przeprosić, a jeśli nie, powinien zdecydowanie rozważyć złożenie swojego stanowiska.

Nie cichną też komentarze płynące z zagranicy, a konkretnie z Ukrainy, bo np. była Pierwsza Dama Ukrainy Kateryna Juszczenko, powiedziała, że była „zasmucona i zaskoczona”, a Pani Higgins, „nie rozpoznaje sytuacji egzystencjalnej, w jakiej znalazła się Ukraina”.

*

Czasami odnoszę wrażenie, że ta wojna jest bardzo na rękę Ukrainie, która po latach politycznego niebytu w światowej polityce, nareszcie znalazła się na ustach wszystkich. Wiele państw interesuje się Ukrainą, przesyła wszelką pomoc, od wojskowej po humanitarną, ale tak prawdę mówiąc, to w tej całej wojnie, wcale nie chodzi o Ukrainę, bo nawet po zakończeniu działań wojennych, powróci ona do swojej dawnej pozycji i stanie się mało znaczącym pionkiem na politycznej szachownicy. Tym samym po prostu chce wykorzystać swoje 5 minut, chociaż tragiczne w skutkach, ale zrealizować też swoje europejskie cele, jakich przez lata, nie udało się jej osiągnąć.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Over 6,000 Russian w
Efekt zakończenia c

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!