Seks w zamian za czynsz

Szokującym, niedopuszczalnym i obrzydliwym” nazwał wicepremier Micheál Martin praktyki, gdzie właściciele domów żądają seksu w zamian za czynsz lub pozostawienie najemców w wynajmowanej nieruchomości.

Tánaiste dodał, iż niebawem pojawią się odpowiednie przepisy, które chronić będą najemców przed takimi, jak dodał wicepremier sporadycznymi przypadkami, ale mają być jednoznaczne i bardzo ostre. Wobec osób dopuszczających się tych zachowań prawo będzie rygorystyczne i stosowane z pełną bezwzględnością. Wypowiedź wicepremiera Micheála Martina pojawia się po czwartkowej publikacji materiału w RTÉ, w którym ujawniono, że osoby, które miały problemy z opłaceniem czynszu, otrzymywały jakoby propozycje skasowania zadłużenia, a sposobem na to miały być „usługi” seksualne.

Micheál Martin powiedział jednocześnie, iż jest zniesmaczony takimi doniesieniami, jakie ujawniły publiczne media, a nigdy w jego ocenie nie powinny mieć miejsca.

Micheál Martin:

To absolutnie szokujący, niedopuszczalny i obrzydliwy rodzaj działalności, na który nie ma miejsca w tym kraju. Myślałem, że istniejące prawo obejmie ten obszar. Teraz trzeba to zbadać. Wiem, że minister sprawiedliwości zainicjowała przegląd istniejących przepisów w tej sprawie, ale niestety osoba, której to zlecono, nie mogła tego kontynuować, jednak prace będą prowadzone. Ustanowimy w tym celu przepisy…

Tánaiste dodał do swojej wypowiedzi, że takie zachowanie nie będzie tolerowane i będzie przedmiotem wszelkich wymaganych zmian legislacyjnych.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Womanizer Toys on Unsplash

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„Nikt wam nie da t
Lotnisko w Dublinie