Rząd zrezygnował ze zobowiązania dotyczącego płacy wystarczającej na utrzymanie

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Co to mówi o tym rządzie, kiedy torysi mają bardziej hojne podejście do płacy wystarczającej na utrzymanie niż on?

Według współprzewodniczącej socjaldemokratów i rzeczniczki ds. finansów Róisín Shortall rząd zrezygnował ze swojego zobowiązania do wprowadzenia płacy wystarczającej na utrzymanie, z której ludzie mogą faktycznie żyć.

Róisín Shortall:

– Kiedy ten rząd doszedł do władzy, obiecał wprowadzenie płacy wystarczającej na życie w okresie funkcjonowania tego rządu. W ubiegłym roku płaca wystarczająca na utrzymanie została obliczona na 12,90 euro – wartość ta została osiągnięta przed obecnym ogromnym wzrostem inflacji. Teraz rząd mówi nam, że planuje wprowadzenie płacy wystarczającej na utrzymanie w wysokości zaledwie 12,17 euro i osiągnięcie tego mniejszego celu w ciągu najbliższych czterech lat – do 2026 roku. Jest to mniej niż dzisiejsza płaca wystarczająca na utrzymanie i oznacza, że ​​rząd zrezygnował z płacy wystarczającej na życie, z której ludzie mogą faktycznie żyć i to w czasie funkcjonowania tego rządu. Rząd, zamiast przyjąć obliczeniową płacę godną, ​​która zawsze obowiązywała w Irlandii – minimalny niezbędny standard życia (MESL) – zdecydował się zdefiniować płacę godną do życia, jako 60 procent mediany płacy. Rząd torysów, kiedy w 2016 r. wprowadził płacę wystarczającą na utrzymanie, ustalił ją na 60 proc. mediany płacy. To się teraz zmieniło. Płaca wystarczająca na utrzymanie w Wielkiej Brytanii wzrośnie do 66 procent mediany płac do 2024 roku – dwa lata przed wejściem w życie niższej płacy wystarczającej na utrzymanie w Irlandii. Co to mówi o zobowiązaniu tego rządu do zmniejszenia ubóstwa pracujących, kiedy torysi mają bardziej hojne podejście do płacy wystarczającej na utrzymanie niż oni? Socjaldemokraci w naszym alternatywnym budżecie z zeszłego roku wyznaczyli ścieżkę do wprowadzenia płacy wystarczającej na utrzymanie, na pełnej stawce MESL, do 2025 roku. W przeciwieństwie do rządu nie będziemy się uchylać od tego zobowiązania.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: SocDem

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„Brytyjski premier
Vote to reject nucle

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!