„Rząd wpadł w ideologiczne bagno”

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzeczniczka Sinn Féin ds. przedsiębiorstw, handlu i zatrudnienia Louise O’Reilly powiedziała, że ​​kryzys mieszkaniowy, któremu przewodniczy i zaostrza obecny rząd, destabilizuje gospodarkę.

Posłanka O’Reilly powiedziała:

– Nie było niespodzianką, gdy dowiedziałam się, że Minister ds. mieszkalnictwa Darragh O’Brien, wysłany został do gaszenia obaw związanych ze skalą kryzysu mieszkaniowego wśród amerykańskich międzynarodowych firm. Przez ponad dekadę Sinn Féin podkreślało, że ​​kryzys mieszkaniowy szkodzi naszej konkurencyjności gospodarczej. Badania, dane i oświadczenia organizacji takich jak Ibec, Chambers Ireland, Irlandzkie Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw (ISME), Irlandzkie Stowarzyszenie Eksporterów oraz Krajowa Rada ds. Kryzysu Mieszkaniowego wskazywały na naszą konkurencyjność gospodarczą i produktywność. Do tego dochodzą obawy Amerykańskich Izb Handlowych (AmCham), które wymieniły dostępność mieszkań, jako największe wyzwanie dla swoich członków. Dane z ankiety przeprowadzonej przez AmCham ujawniły, że prawie dwie trzecie (64 procent) amerykańskich firm w Irlandii spodziewa się nowych miejsc pracy w przyszłym roku. Jest oczywiste, że kryzys mieszkaniowy stanowi zagrożenie dla takich inwestycji, biorąc pod uwagę, że dyrektor naczelny AmCham powiedział, że „przyszłość inwestycji zagranicznych będzie zależeć zarówno od tego, gdzie ludzie chcą mieszkać, jak i gdzie firmy chcą się ulokalizować”. Takie nastroje odzwierciedlają porady udzielone rządowi przez NCPC, kiedy powiedzieli koalicji, aby uczyniła Irlandię lepszym miejscem do życia, aby chronić naszą konkurencyjność i produktywność. Minister O’Brien może próbować rozwiać obawy amerykańskich przedsiębiorstw, ile tylko chce, ale każdy sektor gospodarki jest dotknięty kryzysem mieszkaniowym, który wywiera obecnie presję zarówno na sektor wielonarodowy, jak i sektor MŚP, a ich zdolność utrzymać swoją obecną pozycję i rozwijać się w przyszłości. Niestety ten rząd, podobnie jak jego poprzednicy, wpadł w ideologiczne bagno w zakresie polityki mieszkaniowej i tylko zmiana rządu i zmiana ministra ds. mieszkalnictwa naprawdę zaradzi kryzysowi mieszkaniowemu dla dobra społeczeństwa i gospodarki.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Crystal Kwok on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Utrudnienia od 11 kw
Kryzys HAP połączo

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!