Ryanair ma powody do zadowolenia

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Ostatnie miesiące w Ryanair to stała walka o klienta, a nie można powiedzieć, aby była nieudana, bo zaprzeczą temu statystyki.

Jak się okazuje, strategia, jaką w chwili wychodzenia z kryzysu po pandemii Covid-19 zastosował irlandzki przewoźnik, sprawdziła się w pełni, co oznacza stały przyrost klientów. Kiedy inne firmy lotnicze postawiły na ograniczenie ilości lotów, a i wprowadzały zmiany w sprzedaży biletów na proponowane loty, doprowadziło to do wzrostu cen na ich usługi, więc większą ilość potencjalnych pasażerów szukała tańszych alternatyw.

Tym właśnie osobom wyszedł naprzeciw Ryanair, bo po pierwsze stale rozwija swoją europejską siatkę połączeń, a po drugie, chociaż i ten przewoźnik zapowiada wzrosty cen, stara się jeszcze utrzymać je na stosunkowo niskim pułapie i kusi promocjami.

W efekcie Ryanairowi udało się pozyskać znacznie większą ilość klientów, niż miało to miejsce w poprzednim okresie, a doskonałym przykładem stanie się tutaj październik, gdy na pokłady irlandzkich linii wsiadło o 38% klientów więcej niż rok temu. Wynik porównywany z październikiem 2021 roku, a w tym okresie ilość pasażerów wzrosła do 15,7 mln osób z ówczesnych 11,4 miliona.

Zwiększyło się też obciążenie lotów liczone ogółem i wzrosło z 84% w roku ubiegłym do 94% w poprzednim miesiącu.

Najbardziej obleganymi trasami w Ryanair były te wiodące do miejscowości wypoczynkowych, ale dużą popularnością cieszyły się trasy uznawane za biznesowe.

Ryanair ma nadzieję, że popularność linii zostanie utrzymana w miesiącach kolejnych, a ilość pasażerów stale będzie wzrastać, co pozwoli na uruchamianie kolejnych połączeń. Ryanair dodaje, iż większa ilość tras, jakie proponować będzie swoim klientom, związana będzie z dostawami nowych maszyn Boeing serii MAX.

Ogółem w październiku 2022 roku Ryanair wykonał 88 560 lotów, a rezerwacje miejsc kształtowały się na poziomie średnim.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Photo by Portuguese Gravity on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Argos zamyka sklepy
Partia Pracy szuka p
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.