Ryanair krytykuje pomysł dublińskiego lotniska

Jako „stratę pieniędzy” nazwał ideę DAA dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson, która ma przynieść lotnisku podziemny tunel.

Ten natomiast miałby być wykorzystany m.in., jako droga dla pojazdów operacyjnych lotniska, a mieć długość jednego kilometra. Koszt budowy sięgać ma ok. 200 milionów euro, a nie będzie wyłącznie drogą bezpieczeństwa, bo korzystać mają z niego również pasażerowie.

Rzecznik DAA powiedział:

Przejście podziemne jest wymagane, aby poprawić dostęp i bezpieczeństwo na lotnisku, umożliwiając segregację samolotów i pojazdów oraz bezpieczny ruch pojazdów na zachodnią płytę postojową, która jest ograniczona po otwarciu nowego północnego pasa startowego.

Tu jednak ponownie i do kolejnego projektu DAA odnosi się Ryanair, którego dyrektor generalny Eddie Wilson stwierdza, iż nikt tego nie potrzebuje.

Eddie Wilson:

– Tunel za 200 milionów euro, którego nikt nie potrzebuje. Można z łatwością przejść do nowego miejsca, do którego można wyjść zza rogu, gdy ludzie chodzą po zawieszonym tam chodniku. Można skierować ich w prawo, moglibyśmy tam postawić dodatkowe 10 pomostów i moglibyśmy tanio to zbudować i umieścić tam dobre zaplecze na zakupy, toalety i miejsca siedzące dla pasażerów. Żaden z klientów na lotnisku w Dublinie nie skorzysta z tego, a wszyscy po prostu za to płacą. Ludzie mają dość słuchania o opłatach lotniskowych, ale w rzeczywistości linie lotnicze będą latać tam, gdzie opłaty są niższe; jeśli uda nam się tam uzyskać więcej bramek, będziemy mieli więcej miejsc docelowych i tańsze taryfy dla irlandzkich klientów. 

To nie pierwsza krytyka pod adresem DAA, jaką wysyła Ryanair, a wcześniej Michael O’Leary był przeciwnikiem budowy terminalu numer 2, chociaż odmienne zdanie miał już wtedy Eddie Wilson. O ile sama budowa przyniosła wiele korzyści, to Ryanair nadal uważa, że terminal 2, wybudowany został w nieodpowiednim miejscu i nie daje możliwości rozwoju lotniska.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Photo by VOO QQQ on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Dzieci powinny pozos
Droga przez mękę?